Gameloft, LEGO’nun 40 Yıllık Tarihini Mobil Cihazlara Getiriyor! Gameloft, LEGO’nun 40 Yıllık Tarihini Mobil Cihazlara Getiriyor!
Gameloft, LEGO Group işbirliği ile LEGO mini figürlerinin 40 yıllık tarihini ve evrenini 2019’da mobil cihazlara taşıyor! Gameloft, LEGO’nun 40 Yıllık Tarihini Mobil Cihazlara Getiriyor!

Gameloft, LEGO Group işbirliği ile LEGO mini figürlerinin 40 yıllık tarihini ve evrenini 2019’da yayınlayacağını duyurduğu oyun ile mobil cihazlara taşıyor.

LEGO dünyasında geçen yeni oyun, her yaştan LEGO hayranına popüler LEGO koleksiyonlarıyla karşılaşacakları destansı bir macera sunacak. Oyuncular, tüm zamanların favori LEGO mini figürleri ve setleriyle mobil olarak oynayabilecekler. Oyunda olacağı duyurulan ilk karakterler şöyle: Red Classic Spaceman (1978), Set 6270’den Captain Red Beard (1989) ve LEGO mini figürleri serisi 13’ten Hot Dog Man (2015).

Gameloft Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Stéphane Roussel şunları söyledi:“LEGO Group’un mobil oyuncuların aradığı LEGO oyununu geliştirmekten gurur duyuyoruz. Yaratıcılığımızı ve hayal gücümüzü, yarattığımız dünyaların özüne koyuyoruz. Ayrıca şirketlerimizin birçok ortak noktası bulunuyor. Dünya çapında sevilen bir marka ile ortaklık yaparak LEGO tarihine saygı göstermeyi bir ayrıcalık olarak görmekteyiz. Bu oyunu tüm oyuncularımız ve LEGO hayranlarının hak ettiği gibi hayata geçirmek için tüm çabamızı, sanatımızı ve deneyimimizi bir araya getiriyoruz.”

LEGO Group’tan LEGO Games Başkan Yardımcısı Sean McEvoy ise şu sözleri kaydetti: “LEGO Group, LEGO oyunlarının yelpazesini genişleten ve geliştiren oyunlar oluşturma konusunda 20 yıldan fazla deneyime sahip. Gameloft işbirliğiyle LEGO evrenini mobil oyuncularla bir araya getirmekten büyük bir heyecan duyuyoruz.”

Gameloft tarafından geliştirilen yeni LEGO oyunu 2019’da yayınlanacak.

Lego DC Super Villains İle Kötülerin Tarafına Geçiyoruz!