Gamescom 2014 Özel: Call of Duty Advanced Warfare’de Mecha Gamescom 2014 Özel: Call of Duty Advanced Warfare’de Mecha
Call of Duty’nin son oyunu Advanced Warfare için çok oyunculu mod tanıtıldı. Gamescom fuarının açılış gününde duyurusu yapılan ve videolar ile tanıtılan Call of... Gamescom 2014 Özel: Call of Duty Advanced Warfare’de Mecha

Call of Duty’nin son oyunu Advanced Warfare için çok oyunculu mod tanıtıldı.

Gamescom fuarının açılış gününde duyurusu yapılan ve videolar ile tanıtılan Call of Duty: Advanced Warfare multiplayer modunun en eğlenceli kısımlarından biri herhalde bir mecha kullandığımız bölümler olacak. Düşmanlarınızın üzerine tonlarca ağırlıktaki zırh ile yürümenin ve yüzlerindeki korkuyu izlemenin keyfi paha biçilemez.

Advanced Warfare’in çok oyunculu modu öncekilerden epey farklı. Bildiğiniz gibi oyunun hikayesi, arka planı ve teması yakın geleceğe kaymış durumda. Bu yüzden gelişmiş silahlar, zırhlar ve ve cihazları oyunda görmek mümkün olabilecek. Mesela her karakter, hareketlerine ekstra güç ve hız katan Exoskeleton kıayfetler giyiyor. Daha yükseğe zıplamak, daha çok koşmak mümkün.

Çok oyunculu moda gelen yeniliklerden biri de Scorestreak’ler. Oyunda görevleri tamamladıkça ve düşman askerlerini indirdikçe puan topluyor ve oyun içinde anlık bazı süper yetenekler açabiliyorsunuz. Mesela savaş alanının tepesine düşmanı gözleyen bir UAV göndermek, uzaydan uydu lazeri ile düşman üssüne ateş etmek ve kocaman bir mecha kullanmak gibi.

Aşağıdaki videoda Advanced Warfare’de belli Scorestreak’ler ile anında açıp kullanabileceğiniz XS-1 Goliath savaş zırhını görebilirsiniz. Sizce de oyun bu hali ile biraz Titanfall’u andırmıyor mu? 😉Burak N. Aydın

Burak N. Aydın iflah olmaz bir anime, manga, bilimkurgu ve oyun meraklısıdır. Yarı uzaylı, yarı Japon olduğundan şüphelenilmektedir. En sevdiği gezegen Trantor, en sevdiği içki “Pan-Galactic Gargle Blaster” ve en sevdiği kedi türü ise Betelgeusian'dır.