Gamescom 2014 Özel: The Tomorrow Children İle Bir Gelecek Hikayesi Gamescom 2014 Özel: The Tomorrow Children İle Bir Gelecek Hikayesi
Eğlenceli PixelJunk oyun serisi ile tanınan Q-Games firması, alışık olduğumuz tarzlarının dışına çıkıp The Tomorrow Children’ı yaratıyorlar. The Tomorrow Children fragmanını açtığınız anda çalmaya... Gamescom 2014 Özel: The Tomorrow Children İle Bir Gelecek Hikayesi

Eğlenceli PixelJunk oyun serisi ile tanınan Q-Games firması, alışık olduğumuz tarzlarının dışına çıkıp The Tomorrow Children’ı yaratıyorlar.

The Tomorrow Children fragmanını açtığınız anda çalmaya başlayan, Kızıl Ordu Korosu’nun ünlü şarkılarından “Polyushka Polye”in (Oh Fields, My Fields) enstrümental versiyonu tüylerinizi diken diken etmiyorsa, bu oyun size göre olmayabilir. Çünkü Q-Games’in yeni oyunu, alternatif bir gelecekteki Rusya’da geçiyor.

The Tomorrow Children’ın hikayesi bir acayip. 1960’ların Rusya’sında tüm insanların zihinlerini birleştirip tek bir bilinç yaratmayı amaçlayan başarısız bir bilimsel deneyin ardından Dünya darmadağın olmuştur. Geride kalanlar 90 yıl boyunca insanlığı tekrar ayağa kaldırmaya çalışmışlar ve çözümü insanların klonlarını yaratmakta bulmuşlardır.

Biz de oyunda taze bir klon olarak, insanlığın tekrar yükselişine tanıklık edecek maceramıza başlayacağız. Normal bir vatandaş olarak gireceğimiz oyunda, etrafı keşfederek ve ana görevimiz olan madencilikle işe başlayacağız. Kendimizi geliştirmek için yaptıklarımız sonucu kazandığımız kuponları kullanıp, topluluk içinde yükseleceğiz. Bu arada, deneyin sonucu ortaya çıkan ve The Void denilen boyuttan gelen dev yaratıkları da unutmayalım.

Çok oyunculu online türdeki The Tomorrow Children, yaptığımız herşeyin ufak ufak oyun dünyasını etkilediği bir yapıya sahip olacak. Mesela elde ettiğimiz madenler binaların yapımına ve yaratıklara karşı silahların üretilmesine yardım edecek. Tüm oyuncular beraber hareket ederek oyun dünyasını geliştirecekler.

Q-Games’in web sitesine buraya tıklayarak gidebilir ve tüm oyun kataloglarına bir göz atabilirsiniz. Son olarak The Tomorrow Children oyununun sadece PlayStation 4 konsolunda çıkacağını da belirtelim.Burak N. Aydın

Burak N. Aydın iflah olmaz bir anime, manga, bilimkurgu ve oyun meraklısıdır. Yarı uzaylı, yarı Japon olduğundan şüphelenilmektedir. En sevdiği gezegen Trantor, en sevdiği içki “Pan-Galactic Gargle Blaster” ve en sevdiği kedi türü ise Betelgeusian'dır.