Gamescom 2014 Özel: Wild İle Vahşi Doğaya Bir Yolculuk Gamescom 2014 Özel: Wild İle Vahşi Doğaya Bir Yolculuk
Geçmişe, insanoğlunun başlangıcına, vahşi hayatla uyumlu yaşadığı bir zamana dönmeye ne dersiniz? Wild ile bunu yapabileceğiz. Gamescom’da tanıtılan ilginç oyunlardan biri Wild oldu. PlayStation... Gamescom 2014 Özel: Wild İle Vahşi Doğaya Bir Yolculuk

Geçmişe, insanoğlunun başlangıcına, vahşi hayatla uyumlu yaşadığı bir zamana dönmeye ne dersiniz? Wild ile bunu yapabileceğiz.

Gamescom’da tanıtılan ilginç oyunlardan biri Wild oldu. PlayStation 4 için özel çıkacak oyunlardan biri olan Wild, dikkat çekici grafik stili ve bizi geçmişe götüren hikayesi ile fuardaki diğer aksiyon oyunları arasından sıyrılabiliyor. Fransa’da Montpellier’de bulunan Wild Sheep Studio’nun epey yaratıcı bir firma olduğu kesin. Zaten bunu stüdyonun kurucusu Marcel Ancel ismini duyar duymaz anlayabiliyoruz, kendisi ünlü platform/aksiyon serisi Rayman’in yaratıcısı.

Wild bir online hayatta kalma ve macera oyunu. Dünya tarihinde yaklaşık 10,000 yıl geriye gidiyoruz ve teknolojinin olmadığı, ilkel bir yaşam süren ilk insanların arasına karışıyoruz. Doğayla uyumlu şekilde hayatını sürdüren insanların tek amacı bir gün daha hayatta kalabilmek.

Benzer oyunlardan alışık olduğumu teknoloji veya benzeri modern öğeler Wild’da olmayınca, işler hem zor hem de eğlenceli hale geliyor. Yiyecek elde etmek için avlanmalı, meyve toplamalı ve başka insanlarla (oyuncularla) değiş tokuş yapmalısınız. Oyunda karakter özelleştirme olacağını fragmandan görebiliyoruz ama ne derece olacağını şu andan kestimek mümkün değil. Umarız oyundaki tüm karakterler birbirine benzeyip de keyfimizi kaçırmaz.

Bildiğimiz bir diğer şey ise, oyundaki dünyada havanın bazen değişeceği, mevsimlerin geçeceği ve etrafın tonla interaktif olayla dolu olacağı. Keşif öğesinin ön plana çıkacağı oyunlardan biri olacak gibi görünüyor Wild. Yapımcı stüdyonun sitesinde henüz pek fazla bir şey yok ama biz yine de linkini verelim, ilerisi için lazım olacağına eminiz.Burak N. Aydın

Burak N. Aydın iflah olmaz bir anime, manga, bilimkurgu ve oyun meraklısıdır. Yarı uzaylı, yarı Japon olduğundan şüphelenilmektedir. En sevdiği gezegen Trantor, en sevdiği içki “Pan-Galactic Gargle Blaster” ve en sevdiği kedi türü ise Betelgeusian'dır.