Kategoriler

GameTrailers Kapanıyor!

Oyun sektörü dışarıdan oldukça eğlenceli gözükse de bu işin basın tarafında işler bazen istenildiği gibi gitmeyebiliyor.

Oyun sektörü dışarıdan oldukça eğlenceli gözükse de bu işin basın tarafında işler bazen istenildiği gibi gitmeyebiliyor. Bu durum bazen şekil değiştirmeyle, bazen de sitelerin tamamen kapanmasıyla sonuçlanabiliyor. Bunun bir örneğini de yakın zamanda kapanma kararı alan Joystiq ile duymuştuk. Yayın hayatlarına son veren bu internet sitelerinin arasına bugün bir yenisi daha ekleniyor.

Tam tamına 13 yıldır bu sektörde yer alan ve birçok oyuncu tarafından oldukça beğenilen GameTrailers‘da bugün kapanma kararı aldı. Yayın hayatına 2002 yılında başlayan GameTrailers, PC ve konsol oyuncuları için birçok oyun incelemesi ve oyun dünyasından anlık gelişmeleri takipçilerine aktarıyordu. Ancak GameTrailers tarafından yapılan duyuruyla bugün firmanın son günü olduğu belirtildi.

Bu kapanışın nedenini YouTube‘un kısa süredeki hızlı yükselişine bağlayan GameTrailers, mali sıkıntılar nedeniyle bu kararı almak durumunda kaldıklarını açıkladılar. Ayrıca bugün itibariyle yayın hayatlarına son verdiklerini ve 13 yıllık macera boyunca kendilerini yalnız bırakmayan tüm takipçilerini de çok sevdiklerini dile getirdiler. Bizler de kendilerine oyun dünyasına kazandırdıkları için sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Görüntülenmeler:
4
İlgili Kategoriler
Haber · Oyun Haberleri