Kategoriler

Genshin Impact Yapımcılarından Şehir Temalı RPG

Zenless Zero Zero

Dünkü Summer Games Fest pek çok oyunun ön gösterim yaptığı bir etkinlik oldu. Popüler Gacha Aksiyon oyunu Genshin Impact’in Yapımcısı miHoyo hayranlarını yeni bir Urban stili RPG oyunu tanıtarak sevindirdi. Zenless Zero Zero füturistik hızlı tempoda oynanan bir aksiyon oyunu olacak.

Genshin’de sevilen stilize sanat yönetmenliği ve cel-shade tipi grafikleri bu oyunda da görüyoruz. Ancak daha bir ortaçağ-fantastik temasından uzaklaşıp daha bilim kurgusal bir ortamda bulunuyoruz. Yapımcıların HoyoVerse isimli ortak bir evren kurduğunu unutmamak lazım. O sebeple oyunun Genshin ile bağlarının olması oldukça olası. Evrenin halihazırda üyesine göz atmak için pek çok kaynak mevcut.

Zenless Zero Zero ya da kısaca ZZZ oynarken Proxy isimli karakterleri kontrol edeceğiz. Proxy savaşlardan nasibini almış usta bir dövüşçü ve kendisi tecrübeleri sayesinde paralı askerlik yapıyor. Görevimiz Ethereal adı verilen boyutlararası sıçrayabilen varlıklardan edinilebilecek kaynakları ele geçirmek olacak. Bu yaratıklar tip olarak klasik anime Bleach’teki cannon fodder hollow isimli varlıklara benziyor. Başka bir örtüşme geldikleri boyutların ismlerinin de Hollow olması. Kendilerinin yıkıcı etkisi sebebiyle dünyada post-apokaliptik bir hava hakim. Hayatta kalan son şehir olan New Eridu aynı zamanda bizim de kalıcı evimiz.

Zenless Zero Zero

New Eridu kıyamet sonrası dünyada hollow’dan gelen doğaüstü maddeleri kullanarak yeni bir endüstri devrimi başlatıyor. Bu sebeple pek çok kişi Ethereal’ları avlayacak tecrübeli Proxy’ler arıyor. Bir Proxy olarak iki suretli bir hayatımız var. İlki kontratlar kabul edip Hollow’larda zindan zindan Ethereal avlamak. Diğeri ise New Eridu şehrinin şık sokaklarında arz-ı endam eylemek.

Oynanış olarak rogue-like bir yaklaşım benimseyen oyun aynı zamanda pek çok özel saldırıya ve kombo aksiyonlarına da sahip gibi gözüküyor. 

miHoyo oyunlarını halihazırda tecrübe etmiş olanların çok iyi bildiği üzere kendileri karakterizasyonda elini korkak alıştırmayan  bir stüdyo. Videoda sadece görüntüleri ve aksiyonlarını görmemize rağmen ilgi çekici pek çok karakter izliyoruz. Anime esintileri yadsınamaz görsellikteki karakterlerimiz farklı farklı hanelere mensup olacak. Geliştiriciler tanıtım kapsamında yayınladıkları bilgilerle ilk haneyi detaylandırmaya başladılar bile.

Görüntülenmeler:
11
İlgili Kategoriler
Haber