Giroptic iO 360 Derece Kamerasını Duyurdu Giroptic iO 360 Derece Kamerasını Duyurdu
Giroptic iO, kullanıcıların sosyal medya uygulamalarındaki canlı yayınları için tasarlanan yeni 360 derece kamerasını duyurdu. Giroptic iO 360 Derece Kamerasını Duyurdu

Giroptic iO, kullanıcıların sosyal medya uygulamalarındaki canlı yayınları için tasarlanan yeni 360 derece kamerasını duyurdu. Kameranın portatif yapısı, iPhone veya iPad’e tutturulmasında kolaylık sağlıyor. Kameranın en büyük özelliği ise 360 derece video ile canlı yayını desteklemesi olarak gösteriliyor.

Kameranın kullandığı gerçek zamanlı birleştirme teknolojisi, kısa süreli gecikme ile kaydedip-oynatma imkanı sunuyor. Kamera, Lightning port ile yardımcı bir uygulamaya bağlanıldığında video YouTube veya Facebook’a direkt yüklenebiliyor. Aynı zamanda Youtube’dan canlı yayın yapmak da mümkün hale geliyor.

Kameranın Facebook’un canlı yayın platformu ile çalıştığı konusunda bir bilgi yok. GIROPTIC’in CEO’su ve kurucularından Richard Ollier’e göre GIROPTIC iO, “kullanıcı dostu kamera ve yeni servis platformları üreten bir firma”, Ollier sözlerine şöyle devam ediyor; “Basit bir sosyal paylaşım servisi yaratıp daha önceki karmaşık düzeltmeleri, gecikmeleri, hantal işleme ve sosyal ağlarla olan uyumsuzluğu gideriyoruz”

Ocak 17’de dağıtıma başlanması beklenen Giroptic iO’nun 249 dolara ön sipariş verilmesi mümkün. GIROPTIC’in Başkanı Pascal Brochier’in ürünle ilgili yorumu şöyle; “360 derece görüntülemeye özel odaklanmamız bize geçtiğimiz sekiz yılda çok şey kazandırdı. Bu tecrübeyi markete kullanıcı dostu çözümler ve bilgi sahibi içerik sunmak için kullanmaktan oldukça heyecanlıyız”

Christopher Nolan’ın Yeni Filmi Dunkirk İçin İlk Fragman!