Kategoriler

GO GO Power Rangers – Film İzlemeye Değer mi?

Power Rangers filmini merak edenler: “spoiler”sız inceleme yazımızı okuyabilirsiniz. Detaylar blog yazımızda.

Baştan söyleyeyim ben öyle çok da Power Rangers hastası bir adam olmadım hiç. Hatta çocukken dalga da geçerdim “O nasıl isim lan Megazord ahaha!” diye. Ancak yalan da yok kanal değiştirirken denk gelirsem oturur izlerdim. Dizinin her bölümünde ise Rita Repulsa’nın yenilmesine uyuz olurdum.

Bu arada hemen sıkıştırayım Rita Repulsa rolünde ise Açık Oyunları serisinden gayet iyi tanıdığımız Elizabeth Banks oynuyor (Galp). Tabii Bryan Cranston‘ı kenara atmak olmaz, filme giderken “oo hadi bakalım biraz Bryan Cranston oyunculuğu da görürüm herhalde” diye gittim ancak öyle olmadı filmin girişinde çok kısa bir süre kendisini görüyoruz. Geriye kalan kısım bildiğiniz üzere Zordon rolünde olduğu için hologram olarak devam ediyor. Renkli Ranger’lar ise benim çok tanımadığım genç oyuncular tarafından canlandırılmışlar.

Film adeta bir gençlik drama dizisi, filmi tadında başlıyor. Önce karakterlerimizi tanıyoruz falan filan bu kısımlar zaten her film ve diziden alışkın olduğumuz giriş kısmı, kimi izleyici için eğlenceli olabilecekken kimi izleyici için ise acı çektirebilecek uzunlukta sahnelere konuk oluyoruz. Ancak filmin girişinde bir araba kaza sahnesi var Berk ile birbirimize bakıp “iyi lan güzel çekmişler bu sahneyi” dedik yalan yok. Ha güzel çekilen sahne bu mu koca film içerisinde derseniz tabii ki değil. Ancak oturup hepsini burada anlatmayayım değil mi sevgili okur?

[tooplay file=”3qUcUveespA” type=”youtube”]

Filmin espri ve ciddiyet dozu bana kalırsa tam yerinde olmuş. Evet bazı esprilere gülmedim ama bazılarına ise “oo çok leziz” dedim. Gelelim Ranger’ların güçlerini edindikleri kısımlara. Filmin başında bu genç beş arkadaşımız bir şekilde olayların gelişmesi ile aynı noktada buluşarak Ranger’ların güçlerini edindikleri “Morpher” adı verilen cihazı (Filmde taş olarak geçiyordu sanırım) buluyorlar ve sonrası adeta eğer izlemişseniz (ki ben severim, çok başarılı olmasa ve çok sevilmese de) Chronicle filmini andırıyor. Güçlerine sahip olurlar ama farkında değildirler, seyirciyi eğlendiren sahneler ile güçlerini keşfetmeye devam ederler vs. vs.

Bu noktadan sonrası hakkında spoiler yapmamak adına daha fazla detay vermeyeceğim keza PR konusunda bilgi sahibiyseniz zaten tahmin ediyorsunuzdur. Ben özellikle filmin CGI ekibini tebrik etmek istiyorum oldukça güzel işler çıkartmışlar, aksiyon sahnelerini izlerken keyif aldım, evet muhteşem değillerdi ancak vasat da değillerdi.  Bazı sahneler gereksiz şekilde uzun tutulmuş özellikle ateş başında geçen bir sahne var ki içim çekildi. Onun dışında klişe sahneleri falan bir kenara atarsanız ve Power Rangers sizin için çok ama çok özel bir yere sahip değilse yani benim gibi bir PR takipçisi iseniz filmden keyif alacağınızı düşünüyorum. Artık her filmin olmazsa olmazı After Credits sahnesi de var, yok değil. İsterseniz biraz bekleyip görebilirsiniz, kısa tutmuşlar bekleme süresini.

Ha unutmadan bazı müzik seçimleri kanser etse de bazıları güzel oturmuş. Hadi ben morph oldum bir sonraki filmde görüşürüz. Hangi film mi? Tabii ki Ghost in The Shell (Galp)

Ancak son dönemde izlediğimiz Logan gibi bir yapıt bekleyerek giderseniz üzülerek çıkarsınız onu da söylemeliyim. 

Sonunda Düzgün Bir Logan Filmi İzleyebildik

Görüntülenmeler:
7
İlgili Kategoriler
Blog · Haber · Kültür & Sanat