God of War’da Bulunan Gizler Bitti mi? God of War’da Bulunan Gizler Bitti mi?
God of War'da iki adet easter egg olduğunu dile getirilmiş, bir tanesi bulunmuş ancak diğeri bir kaç gün öncesine kadar keşfedilememişti. God of War’da Bulunan Gizler Bitti mi?

Playstation’ın en iyi oyunlarından bir tanesi olan God of War son oyununda oyuncuları kendisine kilitlemiş durumda. Oyunun hikayesini tamamlamış olsalar bile oyunu tamamen bitirmek için aylardır uğraşan oyuncular, bir süredir ortalıkta dolanan gizleri açığa çıkarmak için ellerinden geleni yaptılar. 

Oyunun yapımcıları oyunda iki adet easter egg olduğunu dile getirmişler, bir tanesi bulunmuş ancak diğeri bir kaç gün öncesine kadar keşfedilememişti. Ancak bu noktada oyuncular ikiye bölündüler,  bir kısım oyuncu bulunan şeyin bir giz olduğunu yani hikayeyi açığa çıkarttığı için easter egg olamayacağı iddia ederken, diğer kısım ise bunun bir easter egg olarak sayılabileceğini savunuyor.

Biz de pek bu işin bu şekilde son bulacağını sanmıyoruz, özellikle ilk bulunana göre bu seferki çok yavan kalıyor.

Peki bulunan şey neydi? Bu noktada uyarıyorum, birazdan okuyacaklarınız ÇOK SAĞLAM SPOILER içeriyor!

 

God of War

Tekrar uyarıyoruz, BURADAN SONRASI SPOILER 🙂

Daha oyunun başında Kratos’un evi içerisindeki rune’ların doğru sıra ile dizildiğinde ve okunduğunda oğlu Atreus’un oyunun sonunda öğrendiğimiz asıl ismini açığa vuruyor. Loki. Yani biraz meraklı biriyseniz ve daha oyunun başında bunlar ne anlama geliyor diye araştırırsanız, okumuş oluyorsunuz. Tabii daha oyunun başında Kratos’un evinde neden Loki yazıyor diye düşünüp bunu direkt olarak oğlana bağlamak zor da olabilir. Ancak yine de sağlam bir ipucu verdiği kesin.

Quake Champions’a Yeni Oyun Modları Geliyor

 Sonat Samir

Herşey 1993 senesinde arcade salonunu keşfetmesi ile başladı. Daha sonra eve giren Atari 2600 ile işlerin boyutu çok değişti. Video oyunları artık hayatının vazgeçilmez bir parçası. FRP hobisi ise hayatında ayrı bir öneme sahip.