GOG Yaklaşık Bir Düzine Çalışanını İşten Çıkardı GOG Yaklaşık Bir Düzine Çalışanını İşten Çıkardı
PC platformunun büyük oyun satış sitelerinden biri olan GOG, yaklaşık bir düzine çalışanını işten çıkardı. GOG Yaklaşık Bir Düzine Çalışanını İşten Çıkardı

PC platformunun büyük oyun satış sitelerinden biri olan GOG, yaklaşık bir düzine çalışanını işten çıkardı.

Kotaku’nun haberine göre, son birkaç aydır ciddi finansal sıkıntılar içerisinde olan GOG, çözümü şimdilik bazı departmanları küçültmekte buldu. İşten çıkarılan bir çalışanın siteye söylediğine göre, GOG özellikle son aylarda ciddi finansal sorunlar yaşıyor.

Bu sorunların ana sebeplerinden biri Epic Games Store olabilir. Epic Games Store’un geliştiricilere sunduğu yüzde 88’lik pay, diğer birçok satış platformunu ciddi anlamda zora sokmuş gibi görünüyor. Zira bu pay, GOG ve Steam gibi birçok büyük ve popüler satış platformunda yüzde 70’i geçmiyor. Haliyle geliştiricilerin odak noktası son zamanlarda Epic Games Store olmuş gibi gözüküyor.

İşten çıkarılan çalışan, işlerin geçtiğimiz Ocak ayında çok iyi olduğunu ancak Şubat ayında da bir o kadar kötüleştiğini söylüyor. Anlayacağınız işler biraz dengesizleşmiş. Aynı çalışan, şirket içinde bir yeniden yapılanma sürecine gidildiğini de söylüyor ancak daha önce böyle büyük bir işten çıkarma dalgasıyla karşılaşmadıklarını da ekliyor.

Bu aralar oyun dünyasında işten çıkarmalar arttı. Activision Blizzard da bu ayın başlarında yaklaşık 800 çalışanını tek seferde işten çıkarmıştı.

Mart Ayında Beklediğimiz Önemli Oyunlar