Google Chrome, Aşırı Pil Tüketimi Derdinden Kurtuluyor Google Chrome, Aşırı Pil Tüketimi Derdinden Kurtuluyor
Google Chrome dünyanın en popüler internet tarayıcılarından biri olabilir (dünya genelinde kullanım oranı %35 civarı); ancak bu, tarayıcının hataları olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Neyse ki... Google Chrome, Aşırı Pil Tüketimi Derdinden Kurtuluyor

Google Chrome dünyanın en popüler internet tarayıcılarından biri olabilir (dünya genelinde kullanım oranı %35 civarı); ancak bu, tarayıcının hataları olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

Neyse ki Google, kullanıcılardan gelen geribildirimlerin de faydalarıyla, Chrome’un gelişmesi için elinden geleni yapıyor. Gerçi aşırı pil tüketimi mevzusu konusunda firmanın, biraz geç kaldığını söyleyebiliriz. Zira Google Chrome tarayıcısının, kullanılmadığı zamanlarda işlemcinin idle duruma geçmesini engellemesi; bu yüzden de Internet Explorer ya da Firefox’tan %25’e varan oranlarda daha fazla pil tüketimine sebep olması, Forbes’tan lan Morris’e göre 2010’dan beri bilinen bir problemdi.

PC World’den gelen bilgilere göre de Google, bu durumun düzeltilmesi için gerekli çalışmaların yapılmasını Chrome geliştirici ekibine bildirmiş. O nedenle bu sorundan muzdarip olanlar rahat olsun; yeni gelen güncellemelerle birlikte bu sorun en kısa zamanda ortadan kalkacaktır.Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.