Google, Güvenlik Tehditi Oluşturan Kimi Gmail Eklentilerini Engelledi Google, Güvenlik Tehditi Oluşturan Kimi Gmail Eklentilerini Engelledi
Google, Gmail için güvenlik çemberini daraltmaya devam ediyor. Firma, e-posta servisini sadece meraklı gözlerden değil; e-posta içeriklerine ulaşabilen kimi zararlı eklentilerden de korumak için... Google, Güvenlik Tehditi Oluşturan Kimi Gmail Eklentilerini Engelledi

Google, Gmail için güvenlik çemberini daraltmaya devam ediyor. Firma, e-posta servisini sadece meraklı gözlerden değil; e-posta içeriklerine ulaşabilen kimi zararlı eklentilerden de korumak için adım atmış durumda.

İçerik güvenliği konusunda atılan bu adımla Google, yukarıda adı geçen türde kimi eklentileri engellemiş durumda. Firma, yaptığı açıklamada bu emgellemenin kimi “dürüst” eklentileri de ekleyebileceğini söyüyor; ancak o eklentiler, ufak bir güncellemeyle yeniden eskisi gibi çalışabilecek imiş.

Bu durum, Gmail hesabınızda eklenti kullanıyorsanız biraz canınızı sıkabilir elbette. Tabi tanımadığınız insanların e-postalarınız arasında cirit atmasından iyidir her türlü.

5 Milyon Gmail Kullanıcısının Şifreleri Mi Çalındı?Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.