Kategoriler

Google’dan Dan Fredinburg, Hayatını Kaybetti

Google’ın, Google X bünyesinde görev alan yöneticilerinden Dan Fredinburg, gelen bilgilere göre Everest’te meydana gelen bir çığ felaketinde hayatını kaybetti.

Everest’te meydana gelen bu çığ felaketinin,  Nepal’de meydana gelen büyük deprem sonucu tetiklendiği belirtiliyor. 2000’den fazla kişinin ölümüne sebep olan deprem, son 80 yılda gerçekleşen Nepal depremlerinin en büyüğü ve tetiklediği çığla birlikte Fredinburg’la birlikte 18 diğer dağcının daha canını aldı.

Oldukça deneyimli bir dağcı olduğu belirtilen Fredinburg, Google Adventure’ın da kurucu ortağıydı. Google Adventure, ekstrem bölgelerin street view’a eklenmesini sağlayan bir ekipti ve bu ekstrem bölgelere Everest de dâhildi.

Fredinburg’un kız kardeşi, Instagram’dan abisinin ölümünğ duyurdu. Google’dan da habere doğrulama geldi. Firmanın açıklamasına göre Fredinburg’la birlikte iki Google çalışanı daha vardı; ancak onlar, tehlikeyi kayıpsız atlattılar ve şu anda güvendeler.

Google’daki işlerinin yanı sıra Fredinburg’un, “Save The Ice” isminde kâr amacı gütmeyen bir çevre koruma kuruluşunun ve gelişmekte olan ülkelere teknoloji götürmeyi amaçlayan The Laundry’nin kurucu ortağı olduğunu da belirtelim.

Görüntülenmeler:
5
İlgili Kategoriler
Donanım · Haber