Grand Finals 2015’in En Unutulmaz 10 Anı Grand Finals 2015’in En Unutulmaz 10 Anı
Wargaming.net Liginin hazırladığı ve Grand Finals 2015'in en unutulmaz 10 anını ölümsüzleştiren bu videoyu izlemeden geçmeyin. Grand Finals 2015’in En Unutulmaz 10 Anı

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Grand Finals 2015 organizasyonu, e-spor kavramının dünya çapındaki popülaritesini bir adım öteye götürürken Wargaming için de büyük bir başarı öyküsü oldu.

Varşova’daki EXPO XXI Arena, Wargaming oyunlarına tutkun ve Wargaming.net Liginin büyük turnuvası Grand Finals heyecanını an be an yaşamaya can atan 15.000’den fazla insanın hücumuna uğradı. Organizasyon dünya genelinde 2.600.000 tekil seyirciye ulaşarak final maçlarının yüksek temposunu sınırların ötesine taşımayı başardı.

Geçtiğimiz yıl boyunca Wargaming.net Ligi hızlı ve düzenli bir şekilde büyümeye devam etti; artan ilginin bir göstergesi olarak her izleyici bu yılki Grand Finals streaminde ortalama 28 dakika geçirdi. 2014 yılında bu ortalamanın sadece 6 dakika olduğu göz önünde bulundurulursa %400 oranında bir artıştan söz ediyoruz. Etkinlik alanında ise izleyiciler, aktif olarak favori takımlarını destekledi, görüşlerini belirten tvitler attı ve maç tahminlerini Facebook üzerinden paylaştılar. Bu anlamda seyircilerin de lige ilgisi ve tutkusu önceki yılla kıyaslanmayacak kadar yüksekti.

 Ceyda Doğan Karaş Editor in chief

86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.