GTA V’in Türkçe Çevirisinden Geliştirici Günlüğü Yayınlandı GTA V’in Türkçe Çevirisinden Geliştirici Günlüğü Yayınlandı
Rockstar Games’in geliştirdiği devasa açık dünya oyun GTA V’in Türkçe yaması, Techo Games ekibinin çalışmasıyla tüm hızıyla devam ediyor. 17 Eylül 2013’te piyasaya çıkan GTA... GTA V’in Türkçe Çevirisinden Geliştirici Günlüğü Yayınlandı

Rockstar Games’in geliştirdiği devasa açık dünya oyun GTA V’in Türkçe yaması, Techo Games ekibinin çalışmasıyla tüm hızıyla devam ediyor.

17 Eylül 2013’te piyasaya çıkan GTA V, çıktığı günden beri artan oyuncu sayısıyla popülerliğini korumaya devam ediyor. Sony’nin E3 2014’de düzenlediği konferansta oyunun PS4, Xbox One ve PC için de çıkacağı duyurulur duyurulmaz işe koyulan Techno Game, 1000 sayfalık senaryoyu 27 kişilik kadrosuyla çevirmeye başladı.

İki ayda çevirilerin %50’sini tamamlayan ekip, Türkçe yamayı oyunun PC’ye çıkacağı tarihe yetiştirmeye çalışıyor. Techno Game’in yayınladığı, GTA V Türkçe yama çalışması videosu ile de kadronun oyuna olan aşkını da görmek mümkün. Eski GTA oyunlarını çeviren ünlü isim Oğuz Gürsel ile birlikte Turkish City ve Michael, Trevor, Franklin’i GTA IV’e eklemeyi başaran Tayfun Kumaş‘ın da çevirilerde ne kadar ilerlediklerini ve tüm gelişmeleri buradan takip edebilirsiniz.

Techno Game ekibinin yayınladığı Grand Theft Auto V Türkçe yama çalışması videosunu aşağıdan seyredebilirsiniz.