Guilty Gear Serisi Daha Çok Oyuncuya Ulaşmak İçin Biraz Basitleşebilir Guilty Gear Serisi Daha Çok Oyuncuya Ulaşmak İçin Biraz Basitleşebilir
En son Dragon Ball FighterZ'ı geliştiren ve oldukça iyi yorumlar alan Arc System Works'ten Guilty Gear serisine dair açıklamalar geldi. Guilty Gear Serisi Daha Çok Oyuncuya Ulaşmak İçin Biraz Basitleşebilir

En son Dragon Ball FighterZ’ı geliştiren ve oldukça iyi yorumlar alan Arc System Works’ten Guilty Gear serisine dair açıklamalar geldi.

Serinin yaratıcısı Daisuke Ishiwatari, serinin daha çok oyuncuya ulaşması için içerdiği kompleks ögelerin azaltılabileceğini, yani oyunun biraz daha basit hale gelebileceğini söylüyor. Ishiwatari’nin açıklamalarına göre seri geçmişte oldukça karmaşık bir oyun yapısı sunuyordu. Geliştirici stüdyo Arc ise artık daha büyük bir oyuncu kitlesine ulaşmak istediğinden serinin yeni oyunları bir nebze daha basit olabilir.

Ishiwatari, Guilty Gear Xrd Rev 2’nin sahip olduğu karmaşık kontrol sistemini gördükten sonra seride neyi güncellemeleri gerektiğini gördüklerini söylüyor. Ancak yapılacak değişikliklerde hassas bir dengenin gözetilmesi gerektiğini de sözlerine ekliyor. Sonuçta hassas denge bir kez bozulursa, yeni çıkacak oyunun adının Guilty Gear olmasının da anlamsız olacağını söylüyor Ishiwatari. Yeni oyunda yapacakları ilk işin sistem sayısını azaltmak olacağını da belirten Ishiwatari bunun herkese hitap etmeyecek ölçüde karmaşık olduğundan yakınıyor. Yani serinin yeni oyununu öncekilere oranla bir nebze daha ‘basit’ bulabiliriz.

Guilty Gear Xrd Rev 2, Yeni Karakterler Sunuyor