Hapisten Kaçış Oyunu A Way Out’tan Yeni Detaylar Geldi Hapisten Kaçış Oyunu A Way Out’tan Yeni Detaylar Geldi
Hazelight'ın geliştirdiği ve önümüzdeki hafta çıkacak olan hapisten kaçış temalı co-op oyunu A Way Out ile ilgili yeni bilgiler paylaşıldı. Hapisten Kaçış Oyunu A Way Out’tan Yeni Detaylar Geldi

Hazelight’ın geliştirdiği ve önümüzdeki hafta çıkacak olan hapisten kaçış temalı co-op oyunu A Way Out ile ilgili yeni bilgiler paylaşıldı.

Oyunun yönetmeni Josef Fares GameSpot’a bazı önemli açıklamalarda bulunmuş. Buna göre, yalnızca co-op olarak tasarlanan oyun başından beri bu amaçla yapılıyor. Fares’in söylediğine göre tamamen tek kişilik bir oyun olması için 10 milyon dolarlık bir yatırım teklifi alınmış ama anında reddedilmiş.

6-8 saatlik bir oynanış vaat eden A Way Out’un geliştirilme sürecinin başında oyun üzerinde sadece 10 kişi çalışıyormuş. Bu sayı şu sıralar 40’a kadar yükselmiş durumda. Brothers: A Tale of Two Sons’ı da geliştiren Hazelight, o oyunu yalnızca 12 kişiyle geliştirmiş örneğin.

Öte yandan oyunun senaryosunu da yazan Fares, geliştirilme sürecinde Electronic Arts’tan ciddi destek gördüklerini söylüyor. EA ayrıca oyunun detaylarına da fazla müdahale etmeyip geri planda kalmış. Oyunun esas ilginç yanı ise EA’in satışlardan hiç pay almayacak olması. Yine Fares’in söylediğine göre oyunun pazarlamasından ve desteklenmesinden sorumlu olan EA satışlardan elde edilen geliri tamamen Hazelight’a bırakmış. Oyunda hiçbir mikro ödeme sisteminin bulunmayacağını ve Fares’in kendini tam bir mikro ödeme düşmanı olarak tanımladığını da ekleyelim.

PC, PlayStation 4 ve Xbox One için geliştirilen A Way Out 23 Mart’ta çıkıyor.

A Way Out’un Geliştirilme Süreci Tamamlandı