Kategoriler

Hatred İncelemesi

Dünya’nın bazı ülkelerinde içerdiği şiddet dolu sahneler yüzünden piyasaya çıkması dahi istenmeyen Hatred’ı inceledik!

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Sadece ülkemizde değil, Dünya’nın birçok ülkesinde yüzlerce oyun piyasaya çıkmasın diye çeşitli çalışmalar yapılıyor. Bazıları başarılı oluyor, bazıları ise hüsrana uğruyor. Bazen de piyasaya çıkan o video oyunu, oynanmasın diye yasaklamak isteyen kurumlar türlü naneler yiyorlar. Oysa oyun üzerindeki yaş sınırlamasına dikkat edilse, herkes hayatına mutlu mesut devam edebilir. Şimdi diyeceksiniz ki “biz bu çocukları kontrol edemiyoruz” bununla ilgili uzun uzadıya bir yorum yazmak isterdim ancak konumuzu saptırmadan Hatred’a odaklanacağım.

İnsanlığa karşı olan nefretinizi sonuna kadar kusup, bunu “farklı” yollarla yapmak isterseniz Hatred ile tanışma zamanınız gelmiştir. Yazıya devam etmeden önce bol kan uyarımızı yapıyorum. Kısacası oyunumuz +18 yaş kitlesine hitap ediyor.

Fragtist Hatred  (6)

Hatred, Polonyalı firma Destructive Creations‘ın projesi. İnsanlıktan nefret eden ve “şiddetli” ölümlerden oldukça hoşlanan bir karakteri (oyunda The Crusader olarak geçiyor) yönlendiriyoruz. “Bıktım ben bu diyarlardan, sonunda birileri ölecek. Benim de ölme vaktim geldi zaten, bari biraz eğleneyim” kafasını yaşayan kahramanımız (buna pek de kahraman denemez aslında ama neyse), yaşadığı sokaktan başlayıp şehrin belirli bölgelerini yok etmeye başlıyor. Kendisi en ihtişamlı bir şekilde ölmek istiyor. Konu da bu ya, sokak sakinleri olayların farkında bile olmadığı için şapşal şapşal bakıp, hatta başlarda bizi tanımadıklarından “abi buralarda bi manyak var, allah seni inandırsın…O ne ki o, silah AAA-” derken ağızlarının ortasına pompalıyı dayıyoruz. Evet, her şey aynen böyle gelişiyor. Tamam, belki “allah seni inandırsın” kısmı yok da siz benim demek istediğimi anladınız.

Buraya kadar her şey normal. Vur, kır, parçala ve hatta infaz et noktasına kadar birçok şeyi oyunda yapabiliyoruz. Kurşunlarımızdan sıyrılan insanlara, yerde debelenirken yaklaşıyor ve Q tuşuna basarak, çeşitli infaz yöntemleri uyguluyoruz. İnsanları ve tabii ki bizi kovalayan polisleri kafasına bıçak sokmak, ağzına pompalı tüfekle sıkmak, ayağımızla kafasını ezmek, boğazını bıçakla kesmek veya kafasına direkt kurşun sıkmak gibi çoğaltılabilecek çeşitli yöntemlerle öldürüyoruz. Peki amacımız ne? Ortada aslında bir amaç yok. Olay da burada kopuyor zaten.

Fragtist Hatred  (10)

1 2 3

Görüntülenmeler:
28
İlgili Kategoriler
Haber · İncelemeler · Oyun Haberleri · Oyun İnceleme · PC