Hearthstone’un Yeni Genişleme Paketi Rise of Shadows Nisanda Geliyor! Hearthstone’un Yeni Genişleme Paketi Rise of Shadows Nisanda Geliyor!
Blizzard'ın dijital kart oyunu Hearthstone’un yeni eklenti paketi Rise of Shadows 135 yepyeni kart ile birlikte Nisan ayında geliyor! Hearthstone’un Yeni Genişleme Paketi Rise of Shadows Nisanda Geliyor!

Azeroth sakinlerinin değerli eşyalarını kilit altına alıp evlerinin güvenliğine sığınma vakitleri geldi zira kötülükleriyle nam salmış caniler, güçlerini birleştirip Leauge of E.V.I.L’ı kurdular ve hep birlikte dehşet saçmaya geliyorlar. Blizzard’ın dijital kart oyunu Hearthstone’un yeni eklenti paketi Rise of Shadows’da oyunu bu kez kötülerin tarafında oynayabileceksiniz. 9 Nisan’dan itibaren oyuncular 135 yepyeni karttan oluşan desteleriyle durmadan sinsi planlar yapan bir grup caninin yanında yer alıp yıl boyunca sürecek bir hikaye örgüsünün parçası olma fırsatı elde edecek.

Her yancıya (henchman) bir yardakçı (lackey) gerek

League of E.V.I.L.’ın düşmanları karşısında alabileceği her türlü desteğe ihtiyacı var! Lackey’ler League of E.VI.L. üyelerinin pis işlerini yapmak için geliyorlar. Heistbaron Togwaggle’ın henchman’i, Rogue minion EVIL Miscreant. Bu kart kombo yapıldığında oyuncunun eline iki adet rastgele Lackey kartı veriyor.

Rise of Shadows’da toplam 5 Lackey bulunuyor. Lackey’ler yararlı Battlecry’ları olan 1/1’lik minionlar. Örneğin, Kobold Lackey’in Battlecry’ı hedefe 2 damage vuruyor.

Entrikadan zafere

Bu eklentide karşılaşacağımız Scheme’ler (Entrika) elde tutulduğu her turn gücü artan büyüler. Hagatha’s Scheme, çekildiğinde tüm minionlara 1 zarar verme gücüyle geliyor ama elde durduğu her turn vereceği damage artıyor. Düşmanınızı hazırlıksız yakalamak ve bir anda alt etmek için Scheme’nizi hemen harcamayın ve doğru zamanı bekleyin.

Tanıdık kartlar

Kötü yürekli “kahramanlarımız” bir süredir bizimle birlikteler o nedenle kartlarından bazıları size, nasıl desek…. tanıdık gelebilir. Örneğin bir Priest büyüsü olan Forbidden Words, oyuncunun tüm mana’sını harcar ve en çok harcadığı mana kadar attack’i olan bir düşman minion’ını yok eder. Bu da Whispers of the Old Gods destesindeki Forbidden Shaping’e bir nevi saygı duruşu niteliğinde.

Ne kadar kötü o kadar iyi!

Rakibinizi iyice köşeye sıkıştırmak için Twinspell özelliği olan büyüleri kullanmaya ne dersiniz? Bu büyüler, yapıldıklarında bir kopyalarını oyuncunun eline geri verirler. The Forest’s Aid, Twinspell özelliği olan bir Druid büyüsüdür. Bu büyü 5 adet 2/2 Treant’ı oyuna sürerken bir kopyasını da oyuncunun eline geri verir. Böylece ihtiyaç anında Druid, yeni bir Treant ordusunu oyuna sürerek büyülü şehri koruyabilir.

Tek kişilik maceralar yolda

Rise of Shadows’a eşlik edecek tek kişilik macera (Solo Adventures) bölümleri şimdiye kadarki solo maceraların en büyüğü ve Mayıs ayında ilk bölümü yayınlanıyor olacak. Solo maceranın ilk bölümü ücretsiz gelecek ve sonraki her bölüm oyun içi para birimi olan altın ile ya da doğrudan fiyatını ödeyerek sahip olabilecekler. Bu konuda detaylı bilgiler için takipte kalın.

Kartlarınızı League of E.V.I.L.’dan yana kullanın

İçinizdeki kötülükleri salmaya hazır mısınız? 5 Nisan’dan itibaren, yani Rise of Shadows başlamadan hemen önce oyuna giren oyuncular bir adet ücretsiz Legendary kart sahibi olacaklar. Bu kart, Play Modunda ve Pre-Release etkinliklerinde kullanılabilir olacak.

Genişleme paketi çıktığında ise yeni bir görev zinciri açılacak ve bu görevleri başarıyla tamamlayan oyuncular, hem Rise of Shadows hem de Year of the Raven genişleme paketleri için çeşitli kart paketleri kazanacaklar. Buna ek olarak Rise of the Shadows yayınlandığı ilk hafta satışa çıkacak. Bu özel paket 9 adet Rise of Shadows kart yığını ve bir Arena bileti içeriyor. Her hesap sadece bir Shadow Bundle alabilme hakkına sahip.

9 Nisan’a kadar sürecek ön satış döneminde ise çok özel iki Rise of Shadows kart paketi sizleri bekliyor. 50 karttan oluşan Rise of Shadows Bundle’ı, random bir Legendary kart ve Jewel of Lazul kart sırtı içeriyor. 80 kartlık Mega Bundle’da ise random bir altın Legendary kart ve Jewel of Lazul kart sırtının yanında yepyeni bir Priest hero olan esrarlı Madam Lazul’a sahip olacaksınız.

Rise of Shadows Pre-Release etkinlikleri 5 Nisan’da başlıyor ve eklenti paketi 9 Nisan’da geliyor. Yeni kartların bazılarına aşağıdan göz atabilirsiniz.

Witcher Kart Oyunu Gwent’in İlk Genişlemesi Bu Ay Geliyor