Hem Çocuk Yapıp Hem Oyun Oynamanızı Sağlayacak 10 İpucu Hem Çocuk Yapıp Hem Oyun Oynamanızı Sağlayacak 10 İpucu
Bu yazı özellikle erkekler için yazılmıştır. 7 yıllık, 2 çocuklu ve dibine kadar oyuncu bir babanın tecrübelerine dayanmaktadır. Hem Çocuk Yapıp Hem Oyun Oynamanızı Sağlayacak 10 İpucu

6- Bebek kucağınızda eğlenceye dalın – Pratikte yapması pek kolay olmayan hatta riskli bir iştir. Çünkü bebekler emdikçe kusarlar ve klavyeye kusarlarsa tüm sistem yanabilir. Ayrıca gazlandıkça pıpışlanıp dolaştırılmak isterler. Kucağınıza koyarsanız düşürebilirsiniz ve oyuna olan konsantrasyonunuzun içine edeceği kesindir. Yani Internette gördüğünüz, kafayı biberona dayamış, elinde XBox kumandası olan ya da çocuğu klavye önüne yatırmış delikanlılar muhtemelen 5 saniye sonra yalana bağlamıştır. Bu resimlere kanmayınız!

7- Bebeği kanguruya koyup hareket ederken oynayın – Bebekler hareketi sever demiştik ya. Bir yandan kucağınızda size bakarken sizde ayakta en azından bir gamepadle takılabilirsiniz. Hem eşiniz hem bebek hem de siz mutlu olursunuz. Yalnız burada süreyi çok uzatmayın. Çünkü özellikle bebeğiniz erkekse, uzun süre kanguruda kaldığından pompişleri ezilebilir ve başınıza daha büyük sağlık sorunları açılır. Ayrıca pişik yapabilir. 1 saat ideal bir süredir. Eh buna da şükür öyle değil mi?

8- Bakıcı tutun – En pratik ama masraflı numaradır. Eşinizin çocuğu emzirmeden emzirmeye gördüğü ve arada gaz, alt değiştirme işlerini devrettiği bir bakıcınız varsa zaten sizinde kendinize ayıracak vaktiniz var demektir. Ama bakıcı yatılı olmalıdır. Yoksa o gittiğinde siz işten eve geleceğiniz için size hiç bir faydası olmaz. Bakıcı candır. Yeterki iyisi olsun ve çocuğunuza iyi baksın. Yine de çocuk anne kokusu ister, ilgi ister, sevilmek ister. E sizde biraz babalığın tadını çıkartın değil mi? O yüzden abartmayın, her raid’e girmek zorunda değilsiniz. Oyun da oynayın, çocuğa da bakın.

9- Yolda oynayın – Eğer işe servisle gidiyorsanız zaten bunu yapıyorsunuz. Artık tüm oyunların mobil versiyonları da çıkıyor. Maalesef Wolfteam oynayamazsınız ama bir sürü casual oyunun yanısıra World of Tanks: Blitz, Heartstone gibi üst seviye oyunlarla vakit geçirebilirsiniz. Ben minibüste bile cep telefonunden internete bağlanıp tablette Heartstone oynuyorum. Oturacak yer bulduktan sonra her yer size mübah.

10- Tuvalette uzun kalın – İşe gidip gelirken servis yoksa o zaman tek yol bu zavallı yöntem olacaktır. Tabletiniz ve siz bu pek de keyifli olmayan ortamda uzun süre takılabilirsiniz. “Orada bu kadar süredir ne yapıyorsun hayatım” sorusunun cevabı belli olduğundan karınız bunu size çok sık sormayacaktır. Sorarsa da gazeteyi web’ten okuduğunuzu söyleyin. En fazla poponuzdaki kaslara kramp girer ya da bacaklarınız uyuşur. Ama yarım saat yarım saattir 😀

Buradaki önemli nokta tüm bu bahaneleri ard arda ve sık kullanmamaktır. Önce birini yapın sonra ötekini yapın. Günün birinde bir bakmışsınız çocuğunuzla beraber Minecraft oynuyorsunuz 🙂Burak Akmenek Kurucu

İlk parasını ortaokulda 64'ler dergisine makale yazarak kazanan Burak, o zamandan beri oyun ve donanım basınında yer aldı. PC Gamer,CHIP, Oyungezer, Level,Nintendo,Skyturk-Next Level TV programı gibi bir çok yayında çalışan Burak Akmenek FPS ve MMORPG tutkusundan hiç vazgeçmedi. Fragtist.com'un kurucusudur.