Heroes of the Storm’un İki Yeni Karakteri Belli Oldu! Heroes of the Storm’un İki Yeni Karakteri Belli Oldu!
Heroes of the Stom için Wizard ve Necromancer geliyor. Yetenekleri belli oldu! Heroes of the Storm’un İki Yeni Karakteri Belli Oldu!

Geçtiğimiz günlerde resmi Twitter hesabından bir görsel paylaşan Blizzard anladığımız kadarıyla oyuna iki yeni kahraman getirecekti. Bugün ise Razer’ın Youtube kanalında listelenmemiş olarak bulunan bir video ile bu yeni gelecek kahramanlara ait bazı bilgiler açığa çıktı. Razer’ın Asya ofisinin yetkilileri ve Dustin Browder arasında geçen telefon konuşmasında oyuna Diablo’dan Li-Ming the Wizard ve Xul the Necromancer’ın ekleneceğini dinledik. Lafı fazla uzatmadan en çok merak edilen kısım hakkında bilgi verelim.

Li-Ming The Wizard

Browder’ın anlattığına göre Li-Ming diğer kahramanlara göre ciddi yetenek isteyen bir taşıyıcı olacakmış. Yetenekleri ise şu şekilde planlanmış;

Crittical Mass adındaki Trait‘i ile Heroic yetenekleri de dahil olmak üzere bir rakibi öldürdüğünde veya asist aldığında yeteneklerinin bekleme sürelerini sıfırlayabilecek ve oyuncu bu kahraman ile oyunun başlangıç safhalarında skor alabilirse ciddi bir kartopu efekti yakalayabilecekmiş.

Kahramanın ilk yeteneği (Q) Magic Missiles. Skill shot olan bu yetenek düz bir hat üzerinde gitmeyecek. Yapıldığı alana farklı açılardan ulaşacak. Bundan dolayı rakibinizin nerede olduğunu veya nereye gidince vuracağını tahmin etmeniz gerekiyor.

İkinci yetenek (W) ise Arcane Orb. Fazla hızlı olmayan ancak mesafesi uzak ve etki alanı geniş olan alan etkili bir yetenek. Kullanıldığında ne kadar uzağa giderse o kadar fazla vuracağı dile getirilmiş.

Üçüncü yetenek (E) Teleport. Çok kısa mesafesine karşın, çok az bir bekleme süresi var. Bu yeteneği rakibin skill shot’larından kaçmak için ya da rakip ile araya mesafe koymak için hatta rakibi yakalamak için planlamışlar.

İlk Heroic’i (R) Disintegrating Beam. Kısa mesafede rakipler arasında sekecek bu ışın kısa mesafeli ya da dar haritalarda gerçekten can yakacak gibi gözüküyor.

İkinci Heroic’i (R) Wave of Force. Düşmanızın bulunduğu alanda telekinetik bir bomba patlatmanızı sağlıyor. Düşmanlarınıza büyük hasar verirken etrafa saçılmalarını sağlıyor.

Xul the Necromancer

Oyuncular tarafından en çok istenen kahramanlardan bir tanesi olan Diablo 2’de ki Xul the Necromancer. Melee Specialist olarak gelecek olan bu karakter kendine has bir oynanışa sahip olacak. Bildiğiniz gibi normalde karakterlerin belirli comboları var ve onları uyguluyoruz. Ancak Necromancer ile hep aynı comboları yapmak yerine içinde bulunduğunuz duruma göre farklı komboları değiştirebileceksiniz. (Dota’nın Invoker’ı geldi benim aklıma)

Kahramanın Trait’i Raise Skeleton. Ölen minionlardan iskeletler oluşturuyoruz. Aynı anda 4 iskelet kontrol edebileceğiz. Ancak her iskelet 15 saniye yaşayacak. Koridoru ittirmede ve kulelerin cephanelerini düşürme konusunda yararlı olacaklar.

İlk yeteneği (Q) Spectral Scythe. Attığımızda bize geriye dönen bir skill shot. Elimizdeki tırpanı fırlatarak bir bumerang gibi hareket etmesini sağlıyoruz. 5 saniyesonra bize geri dönüyor. Koridor temizlerken falan güzel iş yapcak gibi.

İkinci yeteneği (W) Curse Strike. Normal vuruşları birkaç saniyeliğine alan etkili bir hale çevirecek, vurduğumuz rakiplere bir lanet bırakıyor ve saldırı hızlarını %50 düşüyor.

Üçüncü yeteneği (E) Bone Prision. Bir rakibin üstünde bu yeteneği kullandığınızda 2 saniyelik bir uyarı alıyor. Sonra yere bağlanıyor bu iki saniye içerisinde rakibin olayın nerede gerçekleşeceğine karar vermesi gerekiyor. Range Assasin şampiyonları yakalamak için son derece kullanışlı olacaktır.

İlk Heroic (R) Poison Nova. Alan etkili ve Xul’un yanındakilere büyük hasarlar verecek bir yetenek. Kullanacağımız zaman düşmanlarımızın arasında olmamız gerekiyor. Eğer düzgün kullanabilirsek tüm rakip takımı yok edebilir ya da çok zor duruma sokabilir.

İkinci Heroic (R) Skeletal Mages. Düşmanın iç hatlarına giremediğiniz zaman seçmeniz gereken bir yetenek. Xul’dan ileri bir pozisyona iskelet büyücülerden oluşan bir duvar çıkarmamızı sağlıyor. Özellikle düşman hattını ikiye ayırmak için kullanılacaktır. Ayrıca büyücüler vurdukları karakterleri de yavaşlatıyorlar.

1 tuşunda ise ek bir yetenek var Bone Armor. Aldığımız hasarın %25’lik kısmını 3 saniye için azaltıyor.

Çeviri video dinlenerek yapıldı. Bu bilgiler karakterler çıktığında ya da çıkmadan önce tekrar değişebilir. Kaydı aşağıdan dinleyebilirsiniz ancak ses kalitesinin kötü olduğunu belirtelim.

Kaynak: Dijital SporlarSonat Samir

Herşey 1993 senesinde arcade salonunu keşfetmesi ile başladı. Daha sonra eve giren Atari 2600 ile işlerin boyutu çok değişti. Video oyunları artık hayatının vazgeçilmez bir parçası. FRP hobisi ise hayatında ayrı bir öneme sahip.