Homeworld: Deserts of Kharak PC İncelemesi Homeworld: Deserts of Kharak PC İncelemesi
Homeworld'ün Kharak çöllerinde umuda yolculuk! RTS türünü sevenleri incelememize bekliyoruz! Homeworld: Deserts of Kharak PC İncelemesi

Homeworld, 1999 yılında Relic tarafından geliştirilen ve Sierra tarafından dağıtılan zamanın 3D gerçek zamanlı strateji oyunları arasında adını altın harfler ile yazdırmış bir oyun.

99 senesinde bu oyunu bilgisayarlarımıza kurduğumuzda karşılaştığımız manzara karşısında ağzımız açık kalmıştı. Uzay boşluğunda süzülen ana üssümüzün etrafında nokta kadar görünen savaş gemilerimiz, 360 derecelik çok geniş bir savaş alanı içerisinde dolanırken “abi, adamlar ne yapmış, uzay savaşı!, filolar!, düşman her yerden gelebiliyor!” diye haykırıyorduk, adeta çılgına dönmüştük.

Geçen sene Homeworld: Remastered olarak tekrar geldi, 99’da yaşadığımız heyecanı tekrar ve çok güzel grafikler ile yeniden yaşattı. Şimdi ise karşımızda Homeworld: Deserts of Kharak var.

Deserts of Kharak’da ilk dikkatimizi çeken bu sefer uzayın derinliklerinde değil, Kharak’ın uçsuz bucaksız ve tehlikelerle dolu çöllerindeyiz.

Fragtist-Homeworld-Deserts-of-Kharak-basin

Hikayemiz, ilk Homeworld oyunundan 100 yıl önce başlıyor. Zaten ilk Homeworld’ü oynamış olanlar Deserts of Kharak’a başladıkları gibi durumu fark edeceklerdir. Bu noktada, sizlerden mutlaka geleceğini düşündüğüm bir soruya cevap vereyim. Evet, önce Homeworld Remastered’ı oynarsanız çok daha fazla keyif alabilirsiniz ancak tercih sizin.Sonat Samir

Herşey 1993 senesinde arcade salonunu keşfetmesi ile başladı. Daha sonra eve giren Atari 2600 ile işlerin boyutu çok değişti. Video oyunları artık hayatının vazgeçilmez bir parçası. FRP hobisi ise hayatında ayrı bir öneme sahip.