Huawei Mate 10 ve Huawei Mate 10 Pro Tanıtıldı Huawei Mate 10 ve Huawei Mate 10 Pro Tanıtıldı
Merakla beklenen Huawei Mate 10 ve Mate 10 Pro Almanya’nın Münih şehrinde tanıtıldı. Detaylar haberimizde. Huawei Mate 10 ve Huawei Mate 10 Pro Tanıtıldı

Huawei, yeni yapay zeka mobil uygulamalarının kapılarını açacak olan Huawei Mate serisinin merakla beklenen en son cihazları Mate 10 ve Mate 10 Pro’yu Münih’te tanıttı.

Huawei Mate 10 ve Mate 10 Pro, Huawei’nin ilk yapay zeka mobil bilgi işlem platformu olan Kirin 970 ile mobil telefon pazarındaki tüm engelleri kaldırıyor. Mükemmel bir akıllı mobil deneyimi sağlıyor Huawei Mate 10 ve Huawei Mate 10 Pro. Yapay zeka tabanlı işlemcisi sayesinde derinlemesine anlama ve makinesel öğrenme özelliği sunuyor. Mate 10, Mate 10 Pro ve Porsche Design Huawei Mate 10, Kirin 970 yongaseti ve EMUI 8.0 yenilikçi donanımını birleştiren cihazlar. Mate 10 Serisi, yeni Leica Çift Kamera teknolojisini de entegre ediyor. Ayrıca üstün ürün performansı ve uzun pil ömrü geleneğini devam ettiriyor.

Huawei Tüketici İş Grubu CEO’su Richard Yu şunları söylüyor: “Zeka çağı başlarken yapay zeka artık sanal bir konsept değil. Günlük yaşantımızla iç içe geçmiş bir olgu. Yapay zeka, kullanıcı deneyimini zenginleştirebilen, değerli hizmetler sunabilen ve ürün performansını arttırabilen bir dünya sunuyor. Huawei Mate 10 serisi, akıllı telefonların yeni bir çağını başlatan ilk mobil yapay zekaya sahip Sinirsel Ağ İşleme Birimi sunuyor.”

Huawei bu yılın başlarında, mobil cihazların geleceğine ilişkin bir vizyon geliştirdi. Bu vizyonun odağına yapay zekayı alarak heyecan verici yeni bir çağın başlangıcını yaptı. Yapay zeka ile yeni bir dönemin kapılarını açan Huawei Mate serisi, insanın hayatını zenginleştirmek için mükemmel bir şekilde tasarlanmış özelikleriyle geleceği bugüne taşıyor.

Huawei Mate 10 ve Mate 10 Pro, yeni Kirin 970 işlemcisi tarafından desteklenen daha hızlı ve kişiselleştirilmiş bir mobil deneyim yaşatıyor. Öte yandan yapay zeka gelişimleri sunan ilk cihazlar olma özelliğini taşıyorlar. Kirin 970, gelişmiş bir TSMC 10nm işlemiyle üretildi ve sekiz çekirdekli ARM Cortex CPU’ya sahip. Piyasaya ilk kez giren Mali G72 12 çekirdekli GPU ve özel olarak bir mobil cihaz için tasarlanmış ilk NPU’ya da sahip. Ayrıca Kirin 970’de yapay zeka destekli akıllı fotoğrafçılık için yeni ikili bir İSS bulunuyor.

Özelleştirilmiş NPU, HiAI mobil bilgi işlem mimarisi ile beraber Kirin 970’in yapay zeka ile ilgili işlemlerde %20 daha iyi performans veriyor. %50 daha fazla enerji verimliliği de sağlıyor. Huawei Mate 10 serisi, çift 4G SIM desteğine ve çift VoLTE bağlantılarına sahip süper hızlı LTE bağlantısına da sahip. Tüm bu indirme hızlarını destekleyen dünyanın en hızlı akıllı telefonu olma özelliğini taşıyor.

Yeni Huawei Mate Serisi, bireysel ve toplu zekayı birleştirerek kullanıcılara gerçek zamanlı tepkiler veriyor. Kirin 970, kullanıcıların, Huawei’nin işleme yeteneklerinin tüm değer zincirine yayılımını sağlayan yeni ve yaratıcı yapay zeka uygulamaları geliştirmesi için açık bir mobil yapay zeka bilişim platformu sağlıyor.

Yepyeni bir Huawei FullView ekrana sahip Mate 10. Canlı renkleri destekleyen HDR10, ince çerçevesi, 16:9 görüntüsü ile çarpıcı bir 5.9 inç ekrana sahip. 6 inç Mate 10 Pro, 18:9 OLED ekran, yüksek ekran-gövde oranı ve dinamik video izleme için HDR10 özelliklerini barındırıyor.

Bu ikonik cihazların, ergonomik bir tutuş için dört kenarında güzel ve simetrik bir biçimde kavis verilmiş 3D cam gövdesi bulunuyor. Cihazların arkasında yeni Leica çift kamerayı vurgulamak için yansıtıcı bir bant tasarımı bulunmakta. Mate 10 Pro ayrıca IP67 su ve toza dayanıklı.

Huawei, Mate 10 ve Mate 10 Pro’nun çift lenslerini üretmek için Leica ile işbirliğine devam etti. 12-megapiksel RGB + 20-megapiksel tek renkli sensörlere sahip telefonlar. Dünyanın en büyük çift f/1.6 diyaframını, yapay zeka destekli Bokeh efekti ve yapay zeka destekli dijital zumu da barındırıyorlar. Ayrıca Optik Görüntü Sabitleyici Sistemini (OIS) bunlarla bir araya getiriyorlar. Nesneye ve ortama göre otomatik olarak kamera ayarlarını seçen yapay zeka destekli yeni Gerçek Zamanlı Ortam (Mekan) ve Nesne Tanıma özelliği de göze çarpıyor. Öte yandan daha net portreler ve daha keskin hatlı fotoğraflar çekmek için yapay zeka Hareket Algılamalı gelişmiş bir yapay zeka destekli dijital zum fonksiyonuna sahip.

Huawei Mate 10 ve Huawei Mate 10 Pro, kullanıcı davranışlarını algılayan ve pil ömrünü en üst düzeye çıkarmak için kaynakları akıllıca bölüştüren akıllı pil yönetim sistemi özelliğine sahip. Telefonlar 4.000 mAh yüksek yoğunluklu bir pille birlikte sunuluyor. Pil, 4.5V/ 5A düşük voltajlı hızlı şarjı destekliyor. Ayrıca cihazdaki güç seviyesinin 1’den 20’ye 10 dakikada, 1’den 58’e ise 30 dakikada çıkmasını sağlıyor. Buna ek olarak, uçtan uca güvenli bir şarj olanağı sunan Huawei’nin süper şarj teknolojisi, dünyanın ilk TÜV Hızlı Şarj Güvenlik Sertifikasına sahip.

Huawei Mate 10 ve Mate 10 Pro, Huawei’nin Android 8.0 ile çalışan tamamen yeni EMUI 8.0 ile piyasaya çıktı. Özellikler arasında, Kirin 970’in tüm imkanlarından yararlanan bir yapay zeka motoru, yapay zeka tarafından hızlandırılmış bir çevirici, Huawei Mate serisini daha büyük ekrana bağlamak için kolay projeksiyon özelliği var. Ayrıca tam bir masaüstü deneyimini destekleme – bir PC’de olduğu gibi akıllı telefon ekranını genişletmek ya da yansıtmak da olanaklar arasında.

Huawei ayrıca üç adet Huawei Mate 10 aksesuarını piyasaya sundu: EnVizion 360 Kamera, SuperCharge Güç Bankası ve Akıllı Ölçek.

  • EnVizion 360 Kamera, kullanıcıların sosyal medya kanallarında paylaşacakları birden fazla görüntüleme moduna sahip 5K fotoğraf ve 360 derecelik 2K video çekebilmesine olanak tanıyor.
  • SuperCharge Güç Bankası, 4,5V / 5A’lık düşük voltajlı hızlı şarjı destekliyor.
  • Akıllı Ölçek, bir mobil uygulama aracılığıyla vücuttaki yağ oranı ve vücut kitle indeksi gibi sağlık bilgilerini izleyip analiz edebiliyor.

Huawei Mate 10 Ekim tarihinden itibaren Meksika, İspanya ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde. Kasım ortasından başlamak üzere aralarında Fransa, Almanya, İtalya, Japonya, Polonya, Tayland ve Birleşik Krallık‘ın bulunduğu birçok ülkede satışa sunulacak. Porsche Design modeli ise Kasım ayı ortalarından itibaren piyasaya çıkacak.

Daha fazla bilgi için resmi siteye göz atabilirsiniz.

Huawei P10, Türkiye’de Satışa Çıktı