Huawei Mate 20 Lite Çok Yakında Türkiye’de! Huawei Mate 20 Lite Çok Yakında Türkiye’de!
Huawei Mate 20 serisinin bu yıl duyurulan ilk ürünü Huawei Mate 20 Lite, Türkiye pazarına giriş yapmaya hazırlanıyor. Huawei Mate 20 Lite Çok Yakında Türkiye’de!

HUAWEI Mate 20 Lite, Türkiye pazarına giriş yapmaya hazırlanıyor. HUAWEI’nin pazarda en çok ilgi gören akıllı telefonlarından biri olan Mate serisi, kullanıcıların ilk tercihleri arasında yer alıyor. Serinin ilk ürünü olan Huawei Mate 20 Lite, multimedya işlevleri için son derece ideal bir büyük ekrana sahip. Telefon, uzun yol arkadaşlığını garantileyen güçlü pil donanımı ile de dikkat çekiyor.

Rekabetten doğan stil

Özellikle genç kullanıcıların akıllı telefonlardan beklentisi günden güne artıyor. Bununla birlikte rekabet de her dönemde daha güçlü ve göz alıcı ürünlerle birlikte gözle görülür hale geliyor. Artık akıllı telefonların birçok segmentte daha fazla değer sunması, stil sahibi olması ve uzun soluklu bir çalışma performansına imza atması gerekiyor. HUAWEI Mate 20 Lite, tüm bu talepleri hassasiyetle değerlendirerek kullanıcıların en temel gereksinimlerini belirledi. Böylece hem performans hem de stil anlamında listenin zirvesini hedefleyen bir akıllı telefon olarak sunuldu.

En boy oranı 19,5:9 olan 6,3 inçlik yeni FHD ekran, ince çerçeveli gövdesi ile kullanıcıların oyunlara ve videolara odaklanabilecekleri bir platform oluşturuyor. HUAWEI Mate 20 Lite’ın dikey simetrisi sadece cihaza güzel bir görünüm vermek değil, video ve oyunlardaki estetik unsurlara da görsel bir düzen getirmek amacıyla tasarlandı.

Yapay zeka destekli 4 kamera

HUAWEI Mate 20 Lite, ön ve arkada dört adet yapay zeka destekli kamerayla donatıldı. Kullanıcılara daha iyi bir fotoğraf deneyimi sunmak için Mate 20 Lite’a 24MP ve 2MP sensörler içeren çift ön kamera koyuldu.

Ön kameralarında fiziksel sahne algılamayı da destekliyor HUAWEI Mate 20 Lite. Arka kameralar ise Mavi Gökyüzü, Plaj, Bitki, Gece, Sahne, Çiçek, Kapalı Mekan ve Kar gibi sekiz kategoride 200’den fazla senaryoyu tanımasını sağlayan yapay zekadan yararlanıyor.

Kameralarındaki sahne tanıma özelliği için cihaz üzerindeki yapay zeka destekli akıllı sistem 100 milyondan fazla görüntü üzerinde çalıştırıldı. Böylece Portre, Mavi Gökyüzü, Kar, Antik Yapılar, Havai Fişek, Bitki, Kedi, Köpek, Metin, Yiyecek, Araba ve Gece dahil olmak üzere 22 kategoride 500’den fazla senaryoyu tanıyabilir hale geldi. Akıllı telefon farklı sahneleri otomatik olarak belirliyor ve kullanıcılara en iyi sonuçları akıllı bir çekim deneyimi ile birlikte sunuyor.

Telefon, yalnızca daha iyi görünen görüntüler üretmekle kalmıyor. Aynı zamanda bir kişinin cinsiyetini ve cildini otomatik olarak tanımlayabiliyor. HUAWEI’nin güzelleştirme algoritması özçekimlerde ayrıntıları net şekilde gösterebiliyor. Gerçek zamanlı HDR ile bir kullanıcı, fotoğrafın çekilmeden önce nasıl görüneceğini tam olarak bilebiliyor. Ayrıca telefon 3D Qmoji’nin yanı sıra fotoğrafların güzel görünmesini sağlayan yumuşak aydınlatma (Rembrandt ışığı), kelebek aydınlatma ve sahne aydınlatması gibi beş çeşit profesyonel aydınlatma seçeneğine de sahip.

Amiral gemisi performansı

HUAWEI Mate 20 Lite, 12nm transistör teknolojisi ile üretilen 8 çekirdekli Kirin 710 SoC ve en son EMUI 8.2 yazılımı, yapay zeka desteği ile beraber yüksek performans ve pil ömrü avantajları sunuyor.

HUAWEI Türkiye Tüketici Elektroniği Ülke Müdürü Seth Wang, şunları söylüyor: “Yapay zekanın mobil endüstrinin geleceği olduğuna inanıyoruz, dolayısıyla yapay zeka tabanlı teknolojiler geliştirmeye yatırım yapıyoruz. Yapay zekanın kullanıcı üzerinde belirli bir işlevsellik dikte etmesine izin vermeyiz, bunun yerine kullanıcının amacını anlayan ve bu amacın gerçekleşmesine yardımcı olan yapay zeka tasarımları üzerinde duruyoruz. Tüm Mate 20 serisi telefonlar bu yapay zeka mantığı göz önünde bulundurularak geliştirildi. Yapay zeka bir akıl hocası değil, bir sekreter gibi olmalıdır. Bu yapay zeka mantığının Mate 20 lite akıllı telefonlarımızın hedef kitlesi olan genç, teknoloji meraklısı, dijital yaşayan kişiler ile çok uyumlu olduğunu görüyoruz.”

Kirin 710, Kirin 659’da bulunan A53 çekirdeğinden yüzde 75 daha güçlü A73 çekirdeklerine sahip. GPU performansı açısından ise önceki model Kirin 659’dan 1,3 kat daha iyi performans sergiliyor. Kirin 710 yonga setinde 2.2GHz’de çalışan dört Cortex A73 çekirdeği ve 1,7GHz’de çalışan dört adet Cortex A53 çekirdeği bulunuyor. Cihaz, yüksek ve dengeli bir performans sunuyor. Ayrıca 4G ve VoLTE’yi destekleyen SIM yuvası da mevcut.

Game Suite desteği

Telefonda Kirin 710 ve 4GB RAM’e ek olarak kaliteli mobil oyun deneyimi sunan Game Suite desteği de sunuluyor. Üstelik kalıcı bir deneyim sağlamak için 3750mAh kapasitesinde bir pil ve HUAWEI Hızlı Şarj desteği de var.

Yeni telefon Oreo tabanlı EMUI 8.2 yazılımına sahip. HUAWEI Mate 20 Lite, gürültülü bir ortamda kullanıcıların aramalarını sorunsuz gerçekleştirmelerini sağlamak ve ortam gürültüsünü azaltmak için de yapay zekayı devreye sokuyor. EMUI 8.2 sadece bir iletişim aracı olarak değil, kullanıcı tercihlerini bilen ve anlayan bir dijital sekreter gibi çalışıyor.

HUAWEI Mate 20 Lite, Eylül ayı sonunda tüm satış noktalarında tüketici ile buluşuyor. 3.799 TL tavsiye edilen satış fiyatı ile tüketiciye sunulan telefonun mavi, altın ve siyah renk seçenekleri bulunuyor.

Türkiye’nin İlk Oyuncu Telefonu Honor Play Satışta!