HUAWEI Mate 40 Pro’nun ikonik Uzay Halkası Tasarımı HUAWEI Mate 40 Pro’nun ikonik Uzay Halkası Tasarımı
(Haber Bülteni) HUAWEI Mate 40 Pro, Ekim 2020’de piyasaya sürüldüğünde büyük ilgi görmüştü. HUAWEI Tüketici İş Grubu Baş Tasarımcısı Quentin, geçtiğimiz günlerde bir akıllı... HUAWEI Mate 40 Pro’nun ikonik Uzay Halkası Tasarımı

(Haber Bülteni)

HUAWEI Mate 40 Pro, Ekim 2020’de piyasaya sürüldüğünde büyük ilgi görmüştü. HUAWEI Tüketici İş Grubu Baş Tasarımcısı Quentin, geçtiğimiz günlerde bir akıllı telefon tasarlamayı bir karakter tasarlamaya benzetti, kişiliği ve geçmişi olması gerektiğini söyledi. HUAWEI Mate 40 Pro,  Uzay Halkası tasarımı ve Mate Serisi’nden aldığı mirası ile bu tanıma birebir uyuyor.

2017 yılında HUAWEI Mate 10 Serisi, telefonun ortasına yerleştirilen kamera modülü ile piyasaya sürüldü. HUAWEI Mate 20 Serisi ise kısa süre sonra, dört noktalı far tasarımına sahip yepyeni bir Matrix Kamera ile takip etti. HUAWEI Mate 30 Serisi, kamera modülünü çevreleyen yuvarlak cam Halo Halka tasarımını benimseyerek daha da gelişti ve kare şeklinde akıllı telefon kamera tasarımının ana akımını tamamen geride bıraktı.

 

Uzay Halkası Tasarımı nereden geliyor?

Dünyanın dört bir yanına yerleştirilmiş sekiz Event Horizon Teleskopu’nun  dünyanın ilk kara delik görüntüsünü Nisan 2019’da yakalaması, güçlü bir ilham kaynağı olmuş. HUAWEI’deki tasarım ekibi, farklı kameraların ve en son teknolojilerin, parçalarının toplamından daha büyük, yeni bir sonuç elde etmek için tek bir dizide birleştirilebileceği bir konsept üzerinde çalışmış.

Ürün tasarımı söz konusu olduğunda HUAWEI’nin başka bir felsefesi daha var: “Form işlevi gösterir”. Bu, Uzay Halka tasarımının hem HUAWEI Mate Serisi’nin çarpıcı bir sembolü hem de HUAWEI Mate 40 Pro’da üç ultra güçlü kamerayı barındıran tam işlevli bir rol olarak kullanıcısına hizmet ediyor.

Yeni Ultra Geniş Cine Kamera, şaşırtıcı derecede geniş bir görüş alanı sunarak kullanıcıların tüm bina ve manzaraları kolaylıkla kadrajına almasına yardımcı oluyor. HUAWEI tarafından geliştirilen bozulma düzeltme algoritması, diğer ultra geniş kameralarda görülen garip “balık gözü” efektini önlemeye hizmet ediyor. Büyük bir grup selfie fotoğrafı çektiğinizde, çerçevenin kenarlarına sıkışanların diğer ultra geniş lenslerde olduğu gibi bozulmayacağı anlamına geliyor.

HUAWEI Mate 40 Pro’nun kamera modülünde, kalabalık içinde bir yüze odaklanmak veya uzaktaki ufuk çizgisini yakalamak için yakınlaştırma özelliklerine sahip bir telefoto lens de var. Nihayet grenli ve kırpılmış görüntüleri unutabileceğiniz, akıllı telefonunuzdan daha profesyonel kamera sonuçlarının keyfini çıkarabileceğiniz anlamına geliyor.

Işık alımını en üst düzeye çıkarmak ve her ortamda güzel renkler üretmek için 50 MP Süper Algılama Geniş Kamera, HUAWEI Mate 40 Pro’nun kurulumunu tamamlıyor. Bu, aynı zamanda gece fotoğrafçılığı için daha donanımlı olduğu anlamına geliyor ve mükemmel düşük ışık sonuçları elde etmek için gece moduna geçilmesine veya pozlama ile uğraşılmasına bile gerek kalmıyor.

 

HUAWEI Ekosistemi

HUAWEI’nin yeni resmi arama motoru Petal Search, kullanıcılara Instagram, Facebook ve WhatsApp dahil tüm favori uygulamalarının yanı sıra haberler, videolar, resimler, alışveriş, uçuşlar ve yerel işletmeler için tek noktadan arama aracı sunuyor. HUAWEI’nin açık ve güvenli uygulama platformu AppGallery, HUAWEI Mate 40 Serisi’nin fütüristik potansiyelini deneyimlemek için bir neden daha olarak sunuluyor.

Mistik Gümüş ve Siyah renk seçenekleri olan HUAWEI Mate 40 Pro, 13.999 TL tavsiye edilen son kullanıcı satış fiyatı ile tüketicilere sunuluyor. Teslimattan sonra siparişlerim sekmesinden “İnceleme Yaz” seçeneğine tıklayarak yorum bırakan tüketiciler, HUAWEI Band 4 Pro’yu 1 TL karşılığı alabileceği kupon kodu da kazanıyorlar.

 Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.