HUAWEI MateBook X ve Mate40 Pro İş Birliği HUAWEI MateBook X ve Mate40 Pro İş Birliği
(Haber Bülteni) Huawei’in PC kategorisinde amiral gemisi HUAWEI MateBook X, Huawei Mate40 Pro ile buluşuyor. Birlikte, bu iki teknoloji dört ana senaryoya çok sayıda... HUAWEI MateBook X ve Mate40 Pro İş Birliği

(Haber Bülteni)

Huawei’in PC kategorisinde amiral gemisi HUAWEI MateBook X, Huawei Mate40 Pro ile buluşuyor. Birlikte, bu iki teknoloji dört ana senaryoya çok sayıda yeni özellik getiriyor: günlük ofis çalışması, çevrimiçi toplantılar, uzaktan çalışma ve günlük paylaşım.

Yeni nesil HUAWEI MateBook X, dokunmatik yüzeyin altında yerleşik bir Huawei Share alanına sahip. Böylece telefonunuzun NFC alanını dokunmatik yüzey üzerine getirerek telefonunuzu PC’nize kolayca bağlayabiliyorsunuz. Bu, HUAWEI Mate40 Pro ve HUAWEI MateBook X’in Çoklu Ekran İş Birliği adı verilen bir özellik aracılığıyla, cihazlar arası ve ekosistemler arası işlemleri etkinleştiriyor. Herhangi bir üçüncü taraf yazılımı kullanmadan bilgisayarınız ve telefonunuz arasında sorunsuz iki yönlü dosya aktarımı yapabiliyorsunuz. Hatta telefonunuzun panosunu PC ile paylaşabilir ve telefonun notlar uygulamasında depolanan bilgileri doğrudan kopyalayıp yapıştırmak için (Control + C/V ile) bilgisayarın klavyesini kullanabilirsiniz.

EMUI 11’in işlevleriyle yenilenen Çoklu Ekran İş Birliği özellikleri, dizüstü bilgisayarınız ve telefonunuz arasında çok daha etkili bir şekilde çoklu görev yapmanızı sağlıyor. Bilgisayarda 3 adede kadar mobil uygulama penceresini görüntüleyen yeni bir özellik, artık aynı anda birkaç farklı uygulama arasında geçiş yapma sorununu çözerek günlük ofis işlerinin verimliliğini katlayarak artırıyor. Örneğin, çevrimiçi çalışırken, artık aynı anda görüntülü arama pencerenizi, notlarınızı ve bir sosyal ağ uygulamasını açarak, toplantınızı merkezden takip edebilir, ekranın bir kısmında not alabilir ve diğer kısmında meslektaşlarınızla iletişim kurabilirsiniz.

 

 

Seyahatte Çözümler

HUAWEI MateBook X’in PC Yöneticisi’ndeki Instant Hotspot işlevi, iş seyahatlerinde oldukça kullanışlı. WiFi ağının iyi çalışmadığı bir havalimanında telefonunuz ve bilgisayarınız, yalnızca PC Yöneticisi arayüzündeki “Anında Erişim Noktası” na dokunarak Çoklu Ekran İş Birliği modunda birlikte çalışabilir. Bu sizi anında telefonunuzun ağına bağlayarak, telefonunuzu hareket halindeyken kullanabileceğiniz bir WiFi yönlendiricisine dönüştürür ve bu şekilde kişisel bir hotspot şifresi girmenize gerek kalmaz.

 

HUAWEI Mate40 Pro ve HUAWEI MateBook X kombinasyonu, iş yerinizi daha verimli hale getirmenin yanı sıra eğlenceyi de arttırır. Sadece telefonu sallayarak ve HUAWEI MateBook X dokunmatik yüzeyine hızlı bir dokunuşla, en sevdiğiniz filmlerin ve TV programlarının her anını arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. 60 saniyelik kaydedilen çekim otomatik olarak telefonunuza kaydedilir, böylece anında kaydedebilir ve paylaşabilirsiniz.

Siyah ve Mistik Gümüş renk seçenekleriyle sunulan Huawei Mate40 Pro, 13.999 TL fiyatıyla ve HUAWEI MateBook X, Gümüş rengi ile 10.999 TL fiyatıyla Huawei Online Mağaza üzerinden satışa sunuluyor.Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.