Huawei Ne Olur Ne Olmaz Diye Kendi İşletim Sistemini Geliştirmiş! Huawei Ne Olur Ne Olmaz Diye Kendi İşletim Sistemini Geliştirmiş!
ABD ile başı dertte olan Huawei, Windows ve Android kullanmasının yasaklanması ihtimaline karşı kendi işletim sistemini geliştirmiş. Huawei Ne Olur Ne Olmaz Diye Kendi İşletim Sistemini Geliştirmiş!

Şu sıralar ABD ile başı dertte olan Huawei, Windows ve Android kullanmasının yasaklanması ihtimaline karşı kendi işletim sistemini geliştirmiş.

The Verge’in haberine göre, Huawei’den Richard Yu, verdiği bir röportajda, “Bu sistemleri artık kullanamayacağımız ortaya çıkarsa diye kendi işletim sistemimizi geliştirdik,” diyor. Yu, her duruma hazırlıklı olacaklarını ve bir B planı oluşturduklarını belirtiyor.

Bir başka habere göreyse, Huawei 2012 yılından bu yana Android’in yerine koyacağı bir işletim sistemi üzerinde çalışıyordu. Bu durum, ABD’nin firmaya ilk kez dava açtığı günlere kadar gidiyor. Yani aslında en başında B planını oluşturmaya başlamışlar.

Firma, ABD’de açılan davayı kazanamazsa hem ABD gibi büyük bir pazardan hem de Windows ve Android gibi yaygın işletim sistemlerinin kullanımından mahrum kalabilir. ABD, yaklaşık bir yıl önce casusluk iddiaları sebebiyle devlet dairelerinde Huawei cihazlarının kullanılmasını yasaklamıştı.

Yeni Samsung Galaxy S10 Ailesi Türkiye’ye Merhaba Dedi