HUAWEI WiFi AX3 Router,  Wi-Fi 6 Plus ile Ev Ağlarını Hızlandırıyor HUAWEI WiFi AX3 Router,  Wi-Fi 6 Plus ile Ev Ağlarını Hızlandırıyor
(Haber Bülteni) Yeni bir Wi-Fi standarı olan Wi-Fi 6,  5G’nin dayandığı aynı gelişmiş teorilerin çoğunu kullanarak daha hızlı ve önceki Wi-Fi nesillerine göre daha... HUAWEI WiFi AX3 Router,  Wi-Fi 6 Plus ile Ev Ağlarını Hızlandırıyor

(Haber Bülteni)

Yeni bir Wi-Fi standarı olan Wi-Fi 6,  5G’nin dayandığı aynı gelişmiş teorilerin çoğunu kullanarak daha hızlı ve önceki Wi-Fi nesillerine göre daha yüksek bant genişliği ile daha düşük gecikme süresi sağlıyor. HUAWEI, Wi-Fi 6’yı ilk benimseyen şirketlerden biri olarak kendi “Wi-Fi 6 Plus” ürünlerini piyasaya sürdü.

Huawei’nin Wi-Fi 6 Plus yönlendiricisi olan AX3’ün gücü, normal Wi-Fi 6 standardının üzerine inşa edilen çip tabanlı hızlandırma teknolojisinde yatıyor. Huawei tarafından geliştirilen Wi-Fi 6 çipleri, HUAWEI WiFi AX3 ve Huawei’nin en yeni amiral gemisi cep telefonlarında kullanılıyor. Çip düzeyinde yapılan yenilikler, daha hızlı ağ bağlantıları ve iletim hızları sağlıyor. Huawei’nin Wi-Fi 6 Plus’ı, normal 80 MHz bant genişliğinden iki kat daha hızlı çalışabilen 160 MHz’lik ultra geniş bir bant genişliğine sahip.

Wi-Fi 6 Plus ile HUAWEI WiFi AX3, sektördeki en hızlı yönlendiricilerden biri olarak öne çıkıyor. HUAWEI WiFi AX3, tüm AX3000 yönlendiricileri arasında en güçlülerinden biri olan Gigahome 1,4 GHz CPU barındırıyor.

HUAWEI AI Life uygulamasıyla kurulum, güç kaynağını ve ağ kablosunu bağlamak, HUAWEI WiFi AX3’ün yapılandırılması için yeterli oluyor. Günümüzde evimize gelen misafirlerin ilk istediği şey Wi-Fi şifresi oluyor. Hepsini yönlendiriciye tek tek bağlamak yorucu olabilir, ancak HUAWEI WiFi AX3’ün tek dokunuşta ağ bağlantısı yapması bu durumu bir sorun olmaktan çıkarıyor.

 

 

 

 

Hız ve Sinyal Kapsama Yeniliği

HUAWEI WiFi AX3, özellikle ev ağlarındaki düşük hızlar ve düşük sinyal kalitesi sorunlarını ele almak için tasarlanmış. Wi-Fi 6 Plus teknolojisi, daha yüksek hız ve daha düşük ağ gecikmesi sunuyor. Özellikle yönlendirici, Wi-Fi 6 Plus kullanıcı deneyimini destekleyen Huawei telefonlarıyla birlikte kullanıldığında hız deneyimi önemli ölçüde iyileştiriliyor.

Wi-Fi 6 Plus ile telefondan maksimum indirme hızı 1349 Mbit/s ve maksimum yükleme hızı 404 Mbit/s olarak ölçülüyor. Bu durum, Wi-Fi 5 ile telefondaki oranların iki katından fazla. 100 Mbit/s’lik bir fiber optik geniş bant hizmetine abone olan kullanıcılar, HUAWEI WiFi AX3 ağ kaynaklarını tam olarak kullanabiliyor. Bu yüksek hızlı ağlar, her şeyin daha sorunsuz çalışmasını sağlıyor. UHD 4K video bile, videonun farklı bölümleri arasında atlarken donma olmadan önceden indirilmiş gibi oynatılabiliyor.

TikTok gibi sosyal medya platformlarında, bir videodan diğerine geçtiğinizde herhangi bir duraklama veya yükleme süresi olmaksızın bu ağlarda mükemmel şekilde oynatılıyor. Ev ağınıza daha fazla cihaz eklemek bile ağın hızını azaltmıyor.

HUAWEI WiFi AX3 Dual-Core router, 499 TL tavsiye edilen son kullanıcı fiyatıyla Huawei Online Mağaza’da satışa sunuluyor.

 

 Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.