HyperX, Minna Stess’in Resmi Oyun Partneri Oldu HyperX, Minna Stess’in Resmi Oyun Partneri Oldu
HP Inc.’in oyun çevre birimleri ekibi, oyun ve e-sporda marka lideri HyperX, ulusal kaykay dahisi ve şampiyonu Minna Stess ‘in resmi oyun ortağı olduğunu... HyperX, Minna Stess’in Resmi Oyun Partneri Oldu

HP Inc.’in oyun çevre birimleri ekibi, oyun ve e-sporda marka lideri HyperX, ulusal kaykay dahisi ve şampiyonu Minna Stess ‘in resmi oyun ortağı olduğunu duyurdu. HyperX ‘in elçi kadrosunu ve küresel oyun yaşam tarzı markasını geliştiren Stess, yalnızca HyperX oyun kulaklıklarını kullanacak ve tanıtacak. Sosyal aktiviteler ve We’re All Gamers kampanyası da dahil olmak üzere çeşitli HyperX pazarlama girişimlerine katılacak.

Stess, “Oyun oynamayı seven, erkek egemenliğinin olduğu bir sporda genç ve kadın bir atlet olarak, çeşitliliği ve herkesi dahil etmeyi teşvik eden şirketlerle ortaklık yapmak benim için çok önemli.” diyerek sözlerine şöyle devam etmiştir. “Hepimiz kalıpları kırmak ve algıları değiştirmek için çalışırken, benim gibi genç kadınları hayallerinin peşinden gitmeye teşvik eden HyperX ile güçlerimizi birleştirmekten heyecan duyuyorum.”

15 yaşındaki Stess, dünyanın en iyi park patencilerinden biri ve ABD Kadınlar Parkı Kaykay Milli Takımının en genç üyesi. Park kaykayı 2021 Tokyo Yaz Olimpiyatları’nda ilk kez sergilendi. Stess ise 2024 ABD Olimpiyat takımındaki yerini kazanmak için yarışacak. Beş yaşında yarışmaya başlayan Stess, 11 yaşında California ‘daki ilk Pro Women Kaykay yarışmasında yarıştı. Bir yarış patencisi olarak ilerlemeye devam eden Stess, Çek Cumhuriyeti ve Prag ‘daki Mystic Skate Cup Ladies Bowl ‘u kazandı. İspanya’daki La Kantera Bowl ‘da ikinci oldu. Stess ayrıca XGames ve Dew Tour ‘da yarıştı ve yakın zamanda da 2021 ABD Ulusal Şampiyonasını kazandı.

HyperX Ünlüler ve Sporcular Pazarlama Müdürü Dustin Illingworth yaptığı konuşmasında; “HyperX, oyun ekosistemindeki endüstrileri etkilemeye ve tüm oyun kişiliklerini kendilerini ifade etmeye teşvik etmeye ve buna odaklanmaya devam ediyor. Minna’yı da marka elçileri ailemize davet etmekten gurur duyuyoruz” diyerek sözlerine şöyle devam etmiştir. “HyperX kadrosuna katılan mükemmel üyemiz, genç kadın sporcular için ilham kaynağı olurken, Stess’in eğlenceli, alçakgönüllü ve özgün kişiliği ile yaşam tarzı oyun olan markamızı büyütmeye devam ediyoruz.” demiştir.

HyperX marka elçisi olan Stess ’in kaykayında HyperX çıkartması bulunacak olup, kendisi ve topluluğu için tüm kategorilerde ürünler alacak. Buna ek olarak, Stess, HyperX kadrosunda uluslararası alanda tanınan futbolcu JuJu Smith-Schuster, basketbolcular Gordon Hayward ve Ariel Powers, tenisçi Daniil Medvedev, buz hokeyi oyuncusu Filip Forsberg, uluslararası futbolcu Dele Alli, profesyonel yarış arabası sürücüsü Sage Karam ve 25’ten fazla küresel yayıncı ve etkileyicinin dahil olduğu HyperX ailesinin yetenek grubuna katılırken, kendi kahraman illüstrasyonu da dahil olmak üzere HyperX Heroes desteğini alacak.Berk Yakar

Bilgisayar oyunları macerası Amiga 500 ile başladı. Bilimkurgu edebiyatına olan büyük ilgisinin yanısıra sıkı bir anime ve manga takipçisi.