Ingame Group, Chinajoy 2014’de Türkiye’yi Temsil Etti Ingame Group, Chinajoy 2014’de Türkiye’yi Temsil Etti
Bünyesindeki oyun stüdyoları ve oyun yayıncılığı şirketiyle Türkiye oyun sektörüne dikkat çekici bir giriş yapan Ingame Group, dünya pazarlarına açılma vizyonu kapsamında ilk ciddi... Ingame Group, Chinajoy 2014’de Türkiye’yi Temsil Etti

Bünyesindeki oyun stüdyoları ve oyun yayıncılığı şirketiyle Türkiye oyun sektörüne dikkat çekici bir giriş yapan Ingame Group, dünya pazarlarına açılma vizyonu kapsamında ilk ciddi adımını Çin’de düzenlenen “Chinajoy 2014” fuarına katılarak attı.

31 Temmuz – 3 Ağustos tarihleri arasında Çin’in Şanghay şehrinde düzenlenen, dünyanın en büyük oyun fuarlarından biri olan “Chinajoy 2014” fuarında bir Türk firması da vardı. Ingame Group fuarın B2B bölümünde açtığı standta geliştirdiği oyunlar “Zula” ve “Pool Elite” ile birlikte oyun yayım şirketi Lokum Games’i Asya pazarı ile tanıştırdı.

Ingame Group kurucularından Tuncay Büyükoğlu, oyun firması ve yayıncı firma olarak “Chinajoy 2014” fuarına Türkiye’den katılan tek şirket olduklarının altını çizerek şunları söyledi: “Fuar tahminlerimizin de ötesinde başarılı geçti. Yapılan ön görüşmeler üzerinden, önümüzdeki dönemde Lokum Games üzerinden birçok oyunu MENA ve Türkiye pazarına yayınlarken, kendi oyunlarımız olan ‘Zula’ ve ‘Pool Elite’ı da Asya pazarında yayınlıyor olacağız.”

Ingame Group, Chinajoy 2014'de Türkiye'yi Temsil Etti

Büyükoğlu fuarla ilgili genel bir değerlendirme de yaptı. “2014’ün ilk 6 ayında Çin’deki mobil oyuncu sayısının %89,5 artışla 330 milyona ulaşması, fuarda mobil oyun sektörüne yoğun ilgi oluşmasına sebep oldu. Mobil oyun yapımcıları ve yayıncılarının yüksek angajmanının yanı sıra, MMO oyun sektöründen de çok yüksek bir katılım vardı. Fuardaki ana motivasyon, bu sektördeki firmaların yeni pazar arayışları oldu.”

“Chinajoy 2014”, 250 binden fazla ziyaretçiyle bu sene ziyaretçi rekoru kırdı. Microsoft, Sony, Google, Blizzard, Tencent gibi dünya devlerinin de boy gösterdiği fuarda, 26 bin metrekaresi B2B olmak üzere toplam 100 bin metrekarelik alanda 500’den fazla katılımcı, 1000’den fazla ürünle yer aldı. Fuardaki ticaret hacmi geçen seneye göre %14 artış göstererek 250 milyon doları geçti.

Ingame Group’un çalışmaları hakkında ayrıntılı bilgiyi, buraya tıklayarak gideceğiniz web sitelerinden alabilirsiniz.Burak N. Aydın

Burak N. Aydın iflah olmaz bir anime, manga, bilimkurgu ve oyun meraklısıdır. Yarı uzaylı, yarı Japon olduğundan şüphelenilmektedir. En sevdiği gezegen Trantor, en sevdiği içki “Pan-Galactic Gargle Blaster” ve en sevdiği kedi türü ise Betelgeusian'dır.