İnsanlığın Kurtuluşu Yıldızlarda İnsanlığın Kurtuluşu Yıldızlarda
Şehir strateji oyunlarının en eskilerinden ve en sevilenlerinden olan Civilization ve yaratıcısı Sid Meier için hedef hep yıldızlar olmuştur. Bütün Civ serilerinde kazanma koşullarından... İnsanlığın Kurtuluşu Yıldızlarda

Şehir strateji oyunlarının en eskilerinden ve en sevilenlerinden olan Civilization ve yaratıcısı Sid Meier için hedef hep yıldızlar olmuştur. Bütün Civ serilerinde kazanma koşullarından biri uzaya ilk roketi yollayıp koloni kurmak idi. Daha sonra bu düşünce Alpha Centauri oyunu ile denendi fakat istenilen başarıyı yakalayamadı.
Firaxis yöneticileri “Bu zamana kadar hep bir hatamız vardı. Civ oyunları Dünya tarihine paralel gittiğinden oyunculular kabaca olacakları bilerek kendilerine yol çizdiler. Beyond Earth’de ise her şey yeni. Oyuncular boşlukları ve bilinmezleri hayal güçleri ile tamamlamak zorunda” açıklamaları ile oldukça iddialı bir oyun hazırladıklarını belirttiler.
“Alpha Centauri keşif için çıkılan bir yolculuktu. Beyond Earth insan ırkının hayatta kalabilmesi için zorunda kalınan bir macera. Uzaylı ırkı da alışılmış insansı stratejileri kullanmayacak. Bu da Civ serilerine alışkın oyuncular için yepyeni bir deneyim sunacak” diyen proje direktörü Lena Brenk “Artık bir oyunun devamı değil tamamen yeni maceranın başlangıcındayız” diyerek noktaladı.
Bu arada oyunun hazırlanması sırasında gerçekleşen ortaklık ile AMD, Sid Meier’s Beyond Earth oyununda “Mantle” grafik arabiriminin kullanılacağını duyurdu. “Mantle grafik arabirimi, geliştiricilerin ve oyuncuların kullanımına açık olan ilk ve hâlihazırda başarısı kanıtlanmış tek programlama arabirimi” diyen AMD Yazılım Tedarikçisi Ortaklıkları Direktörü Ritche Corpus, şöyle devam etti: “Böyle bir arabirimin performansı, özellikle ekranda aynı anda çok sayıda ünitenin bulunduğu oyunlarda göz dolduruyor. 2K Games ile Sid Meier’s Civilization: Beyond Earth için işbirliği yaparak bu kadar çok sevilen bir oyun serisinde bu yararları sunabilecek olmaktan çok memnunuz.”
2014 Sonbahar için çıkış tarihi belirlenen oyunun PC, Mac ve Linux fiyatı 49$ olarak belirlendi

 Cem Pirpak

Cem “ MuMiMaW” Pirpak Oyun dünyası ile tanışması "kasetli Commodore 64" ile oldu . Diablo , World of Warcraft , League of Legends oyunlarında beta testerlik yaptı. MuMiMaW nicki ile Amerika serverlerinde başarı ile temsil etti ülkesini. Şimdi Fragtist'in deniz manzaralı ofisine uğramadan video prodüksiyon ve TV departmanının yöneticiliğini yapmakta.