Intel Masaüstü Kaby Lake İşlemcilerini Gözler Önüne Serdi Intel Masaüstü Kaby Lake İşlemcilerini Gözler Önüne Serdi
Intel Kaby Lake işlemcilerinin bazı özelliklerinin yer aldığı bir PDF dosyasını üretici partnerleriyle paylaştı. Detayları haberimizde. Intel Masaüstü Kaby Lake İşlemcilerini Gözler Önüne Serdi

Intel’in yedinci nesil masaüstü işlemcileri olan Kaby Lake serisi resmi olarak Ocak ayında piyasaya çıkması öngörülüyor. Fakat firma serinin işlemcilerinin isimlerinin, temel frekanslarının ve bazı diğer özelliklerinin yer aldığı bir PDF dosyasını üretici partnerleriyle paylaştı. Halka açık şekilde yapılan paylaşıma linkteki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Kaby Lake işlemcilerini konu alan söz konusu dosya “Ürün Değişim Bildirgesi” adı altında paylaşılmış. Intel, üretici firmalara planlama için gerekli süreyi tanımak adına böyle bir paylaşımda bulunmuş gibi gözüküyor.

fragtist-kaby-lake-intel

Dosya içerisinde güncellenmiş işlemcilerin bir listesini bulabiliyorsunuz. Yeni nesil i5 ve i7 işlemcilerin yanı sıra yeni Xeon E3 işlemcinin de listede yer aldığını yukarıda görebilirsiniz. Yeni ürünlerin temel hızları söz konusu tabloda yer almasına rağmen ne yazık ki turbo hızları, çekirdek sayıları gibi detaylı bilgiler henüz bizlere verilmemiş durumda.

Listedeki en yüksek performanslı işlemci, 4.2 GHz temel frekans hızıyla Core i7-7700K olarak gözüküyor. Model numarasında bulunan “K” harfi, önceki modellerde olduğu gibi işlemcinin overclock işlemi için açık olduğunu simgeliyor. En hızlı Core i5 modeli ise benzer şekilde overclock’a açık i5 7600K modeli olarak gözüküyor. Intel’in önceki serilerde izlediği politikayı göz önüne alırsak i7 modelinin 4C/8T, i5 modelinin ise 4C/4T konfigürasyonlarına sahip olacağını düşünüyoruz.

Hayat (Life) Filmi İçin Türkçe Altyazılı Fragman Yayınlandıİhsan Uygur

Bİlgisayar oyunlarından, FRP' ye envayi çeşit geek işin kıyısında, köşesinde, ortasında bulunan adam.