“Into The Breach”e Büyük Güncelleme “Into The Breach”e Büyük Güncelleme
Subset Games tarafından oyunculara sunulan Into the Breach genişliyor! Tur bazlı taktiksel strateji meraklılarını heycanlandıracak güncelleme 19 Temmuz’da bizlerle olacak. Stüdyo isminin tanıdık gelmeme... “Into The Breach”e Büyük Güncelleme

Subset Games tarafından oyunculara sunulan Into the Breach genişliyor! Tur bazlı taktiksel strateji meraklılarını heycanlandıracak güncelleme 19 Temmuz’da bizlerle olacak.

Stüdyo isminin tanıdık gelmeme ihtimaline karşı kendilerinin FTL’in geliştiricileri olduğunu hatırlatalım. Rogue-like türündeki arcade temalı oyunda yıldızdan yıldıza sıçrayarak zamana karşı yarış içerisinde olan bir haberci gemiyi kumanda ettiğimiz FTL incelemelerde oldukça başarılı puanlar almıştı. Ve tıpkı haberimizin ana konusu olan güncelleme gibi içeriksel genişleme paketi FTL için de çıkmıştı.

Into the Breach stüdyonun öncü oyununa birden çok koldan benziyor. Rogue-like yapısını koruyan ItB tıpkı FTL’deki gibi çatışmaya girilen yüksek aksiyonlu anlarda kontrolü elimize verirken pikselize grafiklerini de koruyor. Zaman yolculuğunun keşfine denk gelen uzaylı istilasında geçen oyun kısa oturumlarla oynanmak üzerine tasarlanmış. Bu yüzden oynayış hızınıza bağlı olarak yarım saat ile 1.5 saat arasında sürecek campaign’lere çıkıyorsunuz. Her campaignin başında karakteristik özelliklere sahip 3 adet mecha ile görev timinizi oluşturuyorsunuz. Ayrıca görevden göreve güçlendiğiniz serüveninizse FTL’de olduğu gibi her şeyin bağlı olduğu kritik “Boss” savaşıyla sonlanıyor.

Gelelim Yeni Gelecek İçeriklere

Subset Games’in resmi twitter hesabından yapılan paylaşıma göre oyuna gelecek eklentiler bir hayli fazlaca.

  • 5 yeni mecha takımı ve 40’a yakın özgün silah
  • Dört yeni yetenek ve pilot
  • Yeni düşmanlar, bölüm sonu canavarları ve görevler
  • Meraklısına zor mod
  • Yeni dil seçenekleri
  • Ben Prunty imzası taşıyan yeni müzikler

 

Tweetselinin devamında oyunun mobil platformlara oynanışta hiçbir değişiklik olmadan çıkacağı da belirtiliyor. Ayrıca Netflix kullanıcılarının ek ücret ödemeden erişebileceği oyun hem IOS hem de Android sistemlerle uyumlu olacak. Özellikle türün sevdalıları için bu çerezlik taktiksel strateji oyununa mobilde erişmek oldukça memnun edici olacaktır..

Rogue-like sevdalılarındansanız yüksek tempolu Neon White ile ilgili haberimize göz atmak isteyebilirsiniz.