iPhone Telefonlarda Bataryayı Etkili Kullanma Yöntemi iPhone Telefonlarda Bataryayı Etkili Kullanma Yöntemi
iPhone'daki şarjın hemen bitmesi, doğru olmayan şarj göstergesi gibi sorunların sebebini ve çözümlerini sizler için yazdık. iPhone Telefonlarda Bataryayı Etkili Kullanma Yöntemi

iPhone’unuzda her şey sorunsuz giderken Facebook’taki videoyu izleyeyim diyorsunuz. Ancak o sırada telefonunuz şarjını %25’e düşürüp deyim yerindeyse kaos modunu aktif ediyor. Nerede o eski günler değil mi? Eh pek sayılmaz, öyle olsaydı videoyu zaten izleyemeyecektiniz.

Bu durumun tek çözümü ise koşarak telefonu şarja yetiştirmek değil neyse ki. Aslına bakılırsa gayet de kolay bir çözümü daha var. Bunun birinci aşaması ise Ayarlar > Genel > Pil menüsüne giderek hangi uygulamanın bataryanızı ‘içtiğini’ öğrenmek. Çoğunlukla bildirimlerin ve konum hizmetinin açık olduğu uygulamalar pilinizi en çok harcayanlar olurken bunların başını çeken uygulamalardan biri ise maalesef Facebook.

Bu sorunu çözmenin en iyi yolu ise, uygulamayı kaldırıp Facebook erişime Safari üzerinden devam etmek.

Pil sorununuzun birden bitmesini çözdüğünüze göre pilinizi tekrar senkronize edebilirsiniz. Pilin zamanla gösterge isabetini kaybetmesinin ve doğru olmayan bir oran vermesinin önüne geçmek için yapmanız gereken şey oldukça basit.

Pili tamamen bitirip şarja takın. %100 seviyesine geldiğinizde ise iPhone’unuzu Home ve kilit tuşlarına aynı anda basılı tutarak resetleyin. Cihaz geri açıldığı zaman pil göstergesi tekrar kalibre edilmiş olacak ve ‘gerçekten’ ne kadar kaldığını görebileceksiniz.

iPhone 8 Kablosuz Şarj Özelliğine Sahip Olacak