ISS Uzay Üssünü Gezmek İster misiniz? ISS Uzay Üssünü Gezmek İster misiniz?
Artık, keşke direkt olarak orada olup görebilsek diyerek iç geçirdiğimiz ünlü uzay istasyonu International Space Station (ISS)'i gezme şansımız var... ISS Uzay Üssünü Gezmek İster misiniz?

Uzay konusuna ne kadar ilgilisiniz ne kadar seviyorsunuz bilemiyoruz ama biz çok seviyoruz. Bugüne kadar bir çok farklı kanaldan videolar ya da fotoğraflar görüp, “Keşke direkt olarak orada olup görebilsek…” diyerek iç geçirdiğimiz ünlü uzay istasyonu International Space Station (ISS)‘in içerisinde artık sanal da olsa bir tur atma şansına sahibiz.

European Sapce Agency (ESA) web sitesine faremiz ile kontrol edebildiğimiz sanal bir tur hazırlamış ve yerleştirmiş. Uygulama sayesinde Columbus Modülü içerisinde gezmemize olanak sağlanıyor. Rus modülleri henüz aktif değil ama bu sene içerisinde o modüllerin de ekleneceği açıklanmış.

Sanal tur İtalyan astronot Samantha Cristoforetti tarafından çekilmiş olan fotoğraflar ile hazırlanmış. Kendisi uzay üssünde 199 gün geçirmiş. 

Sanal turun sayfasına buradan, astronot Samantha Cristoforetti’nın sayfasına ise buradan ulaşabilirsiniz.Sonat Samir

Herşey 1993 senesinde arcade salonunu keşfetmesi ile başladı. Daha sonra eve giren Atari 2600 ile işlerin boyutu çok değişti. Video oyunları artık hayatının vazgeçilmez bir parçası. FRP hobisi ise hayatında ayrı bir öneme sahip.