Kahoot! ile Zoom Güçlerini Birleştirdi Kahoot! ile Zoom Güçlerini Birleştirdi
(Haber Bülteni) Dünya çapındaki öğrenme platformu şirketi olan Kahoot! bugün Zoom Video Communications, Inc ile güçlerini birleştirdiğini açıkladı. Bu birliktelik ile Zoom için Kahoot!... Kahoot! ile Zoom Güçlerini Birleştirdi

(Haber Bülteni)

Dünya çapındaki öğrenme platformu şirketi olan Kahoot! bugün Zoom Video Communications, Inc ile güçlerini birleştirdiğini açıkladı. Bu birliktelik ile Zoom için Kahoot! uygulamasını kullanıma sunmak ve Zoom toplantılarındaki katılımcıların doğrudan Zoom Meetings üzerinden Kahoot! öğrenim içeriklerine erişmelerini, içerikleri sunmalarını ve oynamalarını kolaylaştırmak amaçlanıyor.

Kahoot CEO’su Eilert Hanoa, görüntülü iletişimin iş, aile ve arkadaş ortamlarında kişilerin bağlantıda kalmasını sağlama konusunda hayati bir rol oynadığını belirterek, “Zoom, kullanıcılarımızın Kahoot! oyunları sunmalarının ve oynamalarının yanı sıra Kahoot! tarafından desteklenen etkileşimli sunumlar yapmak için kullandıkları en popüler platformlardan biri. Her türden görüntülü aramada katılım ve etkili öğrenme düzeyini artırmayı hiç olmadığı kadar kolay hâle getiren, erişilebilir ve kusursuz bir deneyim sunmak amacıyla Zoom için Kahoot! uygulamasını kullanıma sunmanın heyecanını yaşıyoruz” dedi.  

Zoom Apps & Integrations Ürün Müdürü Ross Mayfield ise şunları söyledi: “Uzaktan çalışma sistemlerinin veya hibrit sistemlerin sunduğu esnekliği benimseyen şirketlerin ve bireylerin sayısı arttıkça, sanal olarak anlamlı bağlantılar kurmayı destekleyen platformlar geleceğin iş dünyasında başarıya ulaşmanın anahtarı olacaktır. Zoom için Kahoot! uygulaması ile kullanıcılarımız herhangi bir Zoom toplantısını kullanıcıların unutamayacakları dinamik ve etkileşimli bir öğrenme deneyimine dönüştürebilirler.”

Zoom için Kahoot! uygulaması, kullanıcıların Zoom toplantısından ayrılmadan veya ikinci bir cihaza ihtiyaç duymadan diğer toplantı katılımcılarıyla birlikte Kahoot! oyunlarına ve öğrenim içeriklerine erişmelerine, bunları sunmalarına ve oynamalarına olanak sağlıyor. Bu sayede, şirket yöneticileri toplantılarda, sunumlarda ve sanal etkinliklerde ekiplerinin enerjisini yüksek tutabilecek.

Kullanıcılar bilgi düzeylerini ölçmek ve geri bildirim almak için çalışanların nabzını tutabilecek, kelime bulutları ile yaratıcı düşünmeyi teşvik edebilecek, ayrıca anketler, açık uçlu sorular ve daha fazlası ile katılımcıların seslerini duyurmalarına yardımcı olabilecek. Kuruluşlar ise beyin fırtınası özelliğinden yararlanarak kitle kaynak çalışmalarında farklı görüşlere ulaşabilir ve işbirliğini üst seviyeye çıkarabilecek.

Yeni işbirliği sayesinde, toplantı moderatörleri, Kahoot! deneyimiyle sunulan verilere ve raporlara anında erişebilecek. Bu öğeler, katılımcıların içeriklerle etkileşimlerine göre gerçek zamanlı olarak güncelleniyor. Ayrıca moderatörler, Kahoot! oyunlarını canlı oturuma katılamayan diğer kişilerle kendi hızında yarışmalar olarak paylaşabilecek veya alıştırmalar yapıp skorlarını yükseltmeleri için oyunları tüm katılımcılara göndererek, katılımcıların katılım düzeyini artırabilecek, böylece öğrenimin daha kalıcı olmasını sağlanabilecek.Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.