Kingdom Hearts HD 2.5 ReMIX İncelemesi Kingdom Hearts HD 2.5 ReMIX İncelemesi
“Uzak bir anı gibi, dağılmış bir hayal, dağılmış bir hayal gibi, uzak bir anı…Parçaları sıraya koymak istiyorum, senin ve benim…” Sora (Kingdom Hearts II)... Kingdom Hearts HD 2.5 ReMIX İncelemesi

“Uzak bir anı gibi, dağılmış bir hayal, dağılmış bir hayal gibi, uzak bir anı…Parçaları sıraya koymak istiyorum, senin ve benim…” Sora (Kingdom Hearts II)

Çocukluğumuzun ve hatta hala kalplerimizin vazgeçilmezi olan Disney Interactive Studios, sayısız eğlenceli içeriğiyle, oyun dünyasının bilinen firmalarından biri haline geldi. Özellikle “bana göre” bugüne kadar yaptığı en başarılı işlerden biri, Square Enix ile bir araya gelerek Kingdom Hearts gibi etkileyici bir hikayeyi gözler önüne sermesiydi.

2002 yılında kendisini gösteren Kingdom Hearts, Sora, Riku ve Kairi isimli üç yakın arkadaşın hikayesini anlatıyor. Sıradan bir adada, sıradan bir yaşam süren üç arkadaş, bir gün karanlığın esiri oluyorlar. Heartless’lar (kalpsiz) adanın belirli noktalarında ortaya çıkarak, ada halkını rahatsız etmeye ve onların da birer Kalpsiz olmasına neden oluyorlar. Riku’nun aniden ortadan kaybolması ve Keyblade isimli efanevi bir kılıcın Sora’ya ulaşması, tüm senaryoyu farklı noktalara çekiyor. Dahası, Kairi de kaybolmuştur ve Sora da Destiny Adaları’ndan bambaşka bir dünyaya çekilir. Traverse Town’da kendisini yalnız bulan Sora, Donald ve Goofy ile tanışır. Onlar da kralları Mickey’i aramaktadır. Ancak Mickey aslında bambaşka bir görevdedir. Tüm dünyanın ve bulundukları evrenin zaman içerisinde bozulacağını bilen Mickey, dengeyi korumak için kendisini özel bir göreve atar. Sora, birçok dünyanın Kalpsizler tarafından ele geçirilmek üzere olduğuna şahit olur. Diğer dünyaları gezerken, birçok arkadaş edinir ve bütün Kalpsizlerin Kingdom Hearts’ın peşinde olduğunu öğrenir. Çünkü Kalpsiz denilen bir yaratığın kalbi yoktur, kalbini kaybeden bir insan ise Kalpsiz olur. Kendisini tamamlanabilmek ve hissetmek için de Kingdom Hearts’a ihtiyaç duyar, istediğini ele geçirene kadar da kendi karanlığını, başkalarının kalbine doldurmaya çalışır. Tabii Kingdom Hearts’ı kendi amaçları uğruna ele geçirmek isteyen başkaları da vardır.

Genel olarak KH’a baktığımızda, hikayemiz yukarıdakilerden ibaret. Ancak iş burada bitmiyor. KH, Final Fantasy ve Disney’in sayısız karakterini bir araya getirerek, aslında tanıdık olan evrenlerin kapılarını aralıyor. Şimdi gelelim asıl konumuz olan Kingdom Hearts HD 2.5 Remix’e. Kingdom Hearts HD 2.5 Remix, daha önce piyasaya çıkan Kingdom Hearts HD 1.5 Remix’in devamı niteliğinde. Kingdom Hearts HD 1.5 Remix içerisinde, Kingdom Hearts Final Mix, Re:Chain of Memories ve Kingdom Hearts 358/2 Days yer alıyor. Kingdom Hearts HD 2.5 Remix de ise Kingdom Hearts II Final Mix, Kingdom Hearts Birth by Sleep Final Mix ve Kingdom Hearts Re:coded isimleri ile karşı karşıyayız.

Fragtist Kingdom Hearts HD 2.5 ReMIXCeyda Doğan Karaş Editor in chief

86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.