Kingston’dan 7,84 Milyar Dolarlık Rekor Yarı İletken Yatırımı Kingston’dan 7,84 Milyar Dolarlık Rekor Yarı İletken Yatırımı
Kingston, Gartner tarafından yapılan araştırmada dünyanın en çok yarı iletken yatırımı yapan ilk 10 şirket arasına girdi. Kingston’dan 7,84 Milyar Dolarlık Rekor Yarı İletken Yatırımı

Kingston, Gartner tarafından yapılan araştırmada dünyanın en çok yarı iletken yatırımı yapan ilk 10 şirket arasına girdi. Gartner’ın bilgisayar, veri merkezi, akıllı telefon ve nesnelerin interneti (IoT) gibi çeşitli alanlarda yapılan toplam yonga harcamalarını dikkate aldığı listede 2018’de yaklaşık 7,84 milyar dolar kaynak ayıran Kingston 8. sırada yer alıyor.

Gartner tarafından 2007’den bu yana yapılan araştırmada Kingston ilk defa ilk 10 arasına giriyor. Şirket, 2018’de DRAM, SSD ve gömülü çözümler gibi tüm ürün serilerinde toplam 14 trilyon megabayttan fazla bellek üretti.

Gartner, son yıllarda yonga harcamalarındaki yükselişi bilgisayar ve akıllı telefon tüketiminin artmasına bağlıyor. Bu alanlarda faaliyet gösteren lider OEM’ler daha fazla pazar payı kazandığından yonga satın alma güçleri de artırıyor. Gartner’ın tahminlerine göre büyümekte olan pazarlar gelecekte talebi de büyük oranda artıracak. Özellikle 2022 ve sonrasında Çin’de bulut sunucuları ve nesnelerin interneti (IoT) gibi teknolojilerin uç noktalarına ilişkin yeni iş fırsatlarının talebi yükseltmesi bekleniyor. Kingston; satın alma gücü, global işbirlikleri ve Çin ile Asya Pasifik bölgesinde yer alan üretim tesisleriyle bu büyüme fırsatlarını değerlendirebilecek konumda.

“Sunucu ve sistem bellekleri Kingston’ın başarısının temelini oluşturmaya devam ediyor. Son 15 yılda ürün portföyümüzü çeşitlendirdik. Sektördeki değişikliklere ve sürekli gelişen ihtiyaçlara uyum sağladık,” diyen Kingston Pazarlama Direktörü Craig Tilmont, sözlerini şöyle sürdürüyor: “Kanalın en büyük SSD tedarikçilerinden biriyiz. Tıbbi cihazlar, teşhis ekipmanları ve uçak içi eğlence sistemleri gibi uygulamalara da yaklaşık on yıldır gömülü bellek çözümleri sağlıyoruz. Kingston bellek çözümleri ayrıca antrenman takip cihazları, akıllı saatler, robot süpürgeler ve kameralı kapı zilleri gibi tüketici ürünleri dahil her yerde bulunuyor.”

ADATA Ultimate SU650 M.2 SSD Modelini Duyurdu