Kojima ve Del Toro, Silent Hill İçin Beraber Kojima ve Del Toro, Silent Hill İçin Beraber
Gamescom’da çıtlatılan videonun arkasından, Silent Hill için beraber çalışacak olan Hideo Kojima ve Guillermo Del Toro çıktı. Klasik gerilim ve korku oyunu serisi Silent... Kojima ve Del Toro, Silent Hill İçin Beraber

Gamescom’da çıtlatılan videonun arkasından, Silent Hill için beraber çalışacak olan Hideo Kojima ve Guillermo Del Toro çıktı.

Klasik gerilim ve korku oyunu serisi Silent Hill geri dönüyor. Hem de ne dönüş. Metal Gear Solid’in yaratıcısı Hideo Kojima ve ünlü fantastik korku filmleri yönetmeni Guillermo Del Toro bir araya gelmişler, yanlarına The Walking Dead dizisinden oyuncu Norman Reedus’u da almışlar ve sislere bırakmışlar kendilerini.

Sony’nin Gamescom 2014 toplantısında gösterilen P.T. isimli video meğerse yeni Silent Hill oyununun kısa demosunun teaser fragmanıymış. Bunu gören herkes PS Store’a koşup demoyu indirdi ve aşağıda göreceğiniz video yayına girdi. Kojima’nın çok sevdiği şekilde gizemli bir biçimde açıklanan oyunda Norman Reedus’un olması hem şaşırttı, hem de Silent Hill sevenler tarafından genelde memnuniyetle karşılandı gibi gözüküyor.

Hideo Kojima tamam ama Guillermo Del Toro’nun ne alakası var diyeceklare hemen hatırlatalım. Bu proje ünlü yönetmenin elini oyunlara ilk bulaştırması değil. Del Toro daha önce, ne yazık ki batan THQ firmasının çıkartacağı korku oyun üçlemesi Insane’in yönetiminde olacaktı ve bunun için hazırlık yapılıyordu. Ayrıca Del Toro gibi ayrıntıcı ve mükemmeliyetçi bir korku türü ustasının bu oyuna neler katacağını hayal bile edemiyoruz.

Nihayetinde Silent Hill’in geri dönüşü için güzel bir zaman. Son çıkan bir iki başarısız oyuna bakarsak, serinin büyük bir bomba ile gelmesi sektörde daha fazla oyun/film birlikteliğinin yolunu açabilir.Burak N. Aydın

Burak N. Aydın iflah olmaz bir anime, manga, bilimkurgu ve oyun meraklısıdır. Yarı uzaylı, yarı Japon olduğundan şüphelenilmektedir. En sevdiği gezegen Trantor, en sevdiği içki “Pan-Galactic Gargle Blaster” ve en sevdiği kedi türü ise Betelgeusian'dır.