Kategoriler

Kristal Piksel 2015 Başvuruları Başladı

İlki 2012 yılında düzenlenen Kristal Piksel Video Oyun Ödülleri, dördüncü yılında da yerli yapım video oyunlarını kutlamaya devam ediyor.

İlki 2012 yılında düzenlenen Kristal Piksel Video Oyun Ödülleri, dördüncü yılında da yerli yapım video oyunlarını kutlamaya devam ediyor.

Kristal Piksel, bu yıl Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Fındıklı Kampüsü‘nde düzenlenecek Eurasia Graphics 2015 etkinliği kapsamında 20 Kasım 2015 tarihinde gerçekleştirilecek törenle yerel oyunlara ve oyun geliştirme faaliyetlerine verilmesi gereken önemi bir kez daha vurgulamış olacak.

Yerel oyun geliştirme kültürünü desteklemek ve oyun geliştiricilerin etkileşimini arttırmak amaçlarıyla hayata geçirilen Kristal Piksel Video Oyun Ödülleri, önceki yıllardan farklı olarak bu yıl İstanbul’da yapılacak törenle sahiplerini bulacak. Kristal Piksel çerçevesinde adaylık için önerilen oyunlar, elektronik ortamdan yapılan başvurular arasından seçilecek.

Bu yıl da Kristal Piksel web sitesi üzerinden açılan başvurular, oyun geliştiricilerin sunacakları özgün oyunları ve oyun bilgilerini bekliyor. Adaylar her yıl olduğu gibi sektörün ileri gelen temsilcilerinden oluşan jüri üyelerine sunulacak ve jüri üyelerinin çeşitli oyun kriterleri ışığında yürüttüğü değerlendirme süreci sonunda, farklı kategorilerde ödül sahipleri belirlenecek.

ODTÜ GATE, Dijital Oyun Geliştiricileri Derneği ve ODTÜ TEKNOKENT ATOM işbirliğinde düzenlenen Kristal Piksel Video Oyun Ödülleri tüm oyun geliştiricileri özgün fikirlerini sergilemeye, yenilikçiliği kovalamaya, etkileşimi ve paylaşımı vurgulamaya, Kristal Piksel 2015′ e başvuru yapmaya davet ediyor.

Kristal Piksel’e linkteki adreste yer alan başvuru formunu doldurarak, en geç 6 Kasım tarihine kadar başvuruda bulunabilirsiniz.

Fragtist-Kristal-Piksel-2015 (2)