League of Legends Türkiye Büyük Finali’ne Doğru League of Legends Türkiye Büyük Finali’ne Doğru
League of Legends Türkiye Büyük Finali için Çeyrek Final karşılaşmaları bugün oynandı. 4 karşılaşmadan 1 takım sürpriz yaparak favori rakibini yenmeyi başardı ve adını... League of Legends Türkiye Büyük Finali’ne Doğru

League of Legends Türkiye Büyük Finali için Çeyrek Final karşılaşmaları Cumartesi günü oynandı.

4 karşılaşmadan 1 takım sürpriz yaparak favori rakibini yenmeyi başardı ve adını Yarı Finale yazdırdı. Hızlıca takımlara ve karşılaşmalara akabinde de sonuçlara göz atalım.

 5 Temmuz Cumartesi Çeyrek Final karşılaşma sonuçları:

ATLAS.XGame 1 – 2 BPI.Sipahiler

WF GameSatış 2 – 0 HWA Gamesultan

DP.ByNoGame 2 – 0 Nilüfer BelediyEspor

Team Turquality 2 – 0 ZONE.MTCGAME

Bahsettiğim sürprizi ATLASBPI maçında BPI gerçekleştirdi. İlk maçı ATLAS’a kaptıran BPI, oldukça güzel oyunlarla ve disiplinli bir çabayla seriden 2-1 galip ayrılarak Yarı Finale adını ilk yazdıran takım oldu.

Maçların devamında WF ile HWA karşılaşması orantısız güç yarışına döndü. Yetenekli ve tecrübeli Wild Fire oyuncularına karşı daha çiğ bir takım izlenimi veren HWA takımı oyuna tutunamayarak 2-0’lık net bir skor ile turnuvadan elendi.

Bir sonraki maç Dark Passage ile 1603 Nilüfer BelediyEspor arasındaydı. Özellikle bir çok takımın aksine bir belediyenin espor takımı olarak turnuvaya kadar gelmiş (kadrosunda da DP’nin eski yedek oyuncusu Sephiroth’u barındıran) 1603, bu sezonu oldukça iyi geçirdiğinin ve gelecek sezonda neler yapabileceğinin izlenimini rahatça sergiledi bize. Dark Passage gibi en son oyuncu değişikliğini yaklaşık olarak 1 yıl önce yapan oturmuş bir takıma karşı mucize yaratamadı belki, ama gelecek için güzel bir şeyler umut etti. Skorun 2-0 olması DP’yi üst tura yazdırdı fakat dediğim gibi, gelecek yıl 1603’ten oldukça umutluyum.

Ve geldik Çeyrek Finalin son maçına, Team Turquality – ZONE. Bu maçın kazananı belliydi aslında önceden de. TT’nin galip geleceğini tahmin etmek zor değil. Lakin 1603 gibi hatta geçen yıldan TBF’de hatırlayacağımız ANT gibi bazı takımlar çok sık kadro değiştirir ve kalıcı olmaya çalışırlar. Denerler, değişirler ve iyileşmeye çabalarlar. ZONE da böyle bir takım. Ne kadar kötü maç kaybetseler de, ne kadar farklı yenilseler de ZONE’u siz hep yenilenirken ve yeni oyunculara ve maçlara yelken açmışken yakalarsınız. ZONE seride 2-0 ile yenildi belki TT’ye ama yine o değişim ve yenilenme aşamasına gireceklerdir. TT kendini bir üst tura yazdırdı keskin ve güzel oyunuyla, yine Zergsting yeteneklerinin ne kadar iyi olduğunu gösterdi rakiplerine.

Şimdi Yarı Finallerin nasıl olacağını biraz irdeleyelim:

12.00 DP.ByNoGame – BPI.Sipahiler

15.00’da Team Turquality – WF GameSatış

DP.ByNoGame – BPI.Sipahiler
BPI oldukça yetenekli olmasa bile anlık kararları iyi verip oyunu iyi okuyabilen bir takım. Bireysel yetenekleri ve takım kompozisyonu fevkalade olan DP’ye karşı ilk maçı verebilirler, ama sonrasında iyi bir dirençler durumu 1-1’e taşıyıp son maç için ecel terleri döktürebilirler DP’ye. Bunların hiçbiri de olmayabilir; Naru ve HolyPhoenix’e aşırı dikkat etmeleri gerek.

Team Turquality – WF GameSatış
TT için zor bir maç. WF’nin alma ihtimalini %90 civarında görüyorum. TT’ye o ivmeyi verirse Zergsting verir, WF’ın hem bireysel hem de takımsal çalışmadaki uyumu onları finale taşıyacaktır.