LEGO MiniFigures Online Artık Herkese Açık LEGO MiniFigures Online Artık Herkese Açık
Önceden LEGO Universe ile MMO türüne dalmaya çalışan ünlü oyuncak markası, şimdi LEGO Minifigures Online ile tekrar şansını deniyor. LEGO’ları seviyoruz, özel ve tematik... LEGO MiniFigures Online Artık Herkese Açık

Önceden LEGO Universe ile MMO türüne dalmaya çalışan ünlü oyuncak markası, şimdi LEGO Minifigures Online ile tekrar şansını deniyor.

LEGO’ları seviyoruz, özel ve tematik oyun setlerini de, LEGO parçaları ile yapılan robotları, uzaygemilerini, şehirleri ve türlü mekanik araçları da seviyoruz. Şimdiye kadar LEGO parçalarından yapılma müthiş Doom oyun setleri de gördük, inanılmaz Batmobile tasarımları da. Ayrıca Marvel, DC ve Star Wars video oyunlarında da çok başarılı olan LEGO markası, nedense MMO işini beceremedi.

Uzun zaman önce kapatılmış olan LEGO Universe, bu alanda bir ilk olmuştu. Bir LEGO minifigürü ile oyuna başlıyordunuz, korsan, uzay, ninja gibi çeşitli temalı dünyalarda basit görevleri yaparak, bulmacaları çözerek ve bolca parça kırarak hem karakterinizi geliştiriyor hem de kıyafetler ve silahlar kazanıyordunuz.

Başta çok kalabalık olan oyun zamanla oyuncuların ilgisini kaybetmesi ile zayıfladı ve sonunda kapatıldı. Ama tadı LEGO yöneticilerinin ağzında kalmış olmalı ki, şimdi marka yeni bir MMO oyun ile karşımızda: “LEGO Minifigures Online”. Bu ikinci MMO denemesi de benzer şekilde tematik dünyalarda geçiyor ama üzerine arkadaşlarınızla girebileceğiniz özel görev alanları, miniboss’lar ve dünya sonlarında büyük boss’lar eklenmiş.

 

Ayrıca kullandığınız karakterler de farklı minifigür koleksiyonlarından oluşuyor. Görevleri yaptıkça ve düşmanları yendikçe toplandığınız parçalarla yeni minifigürler açıyor, onları geliştirebiliyor ve istediğiniz üçünü seçip dünyalara girebiliyorsunuz. Her bir seçtiğiniz minifigürün özel kıyafetleri, yetenekleri ve birer sınıfı var. Bazı sınıflar daha fazla zarar verirken bazı sınıflar destek birimi gibi kullanılabiliyor.

Yeni LEGO Minifigures Online’ı denemek isterseniz, oyun şu anda herkese açık. Web sitesine giderek kayıt olabilir hemen LEGO’ların sihirli dünyalarına dalabilirsiniz.

www.youtube.com/watch?v=YzOYVjV38d0Burak N. Aydın

Burak N. Aydın iflah olmaz bir anime, manga, bilimkurgu ve oyun meraklısıdır. Yarı uzaylı, yarı Japon olduğundan şüphelenilmektedir. En sevdiği gezegen Trantor, en sevdiği içki “Pan-Galactic Gargle Blaster” ve en sevdiği kedi türü ise Betelgeusian'dır.