LEGO Star Wars Oyuncakları Fransa’yı İstila Etti! LEGO Star Wars Oyuncakları Fransa’yı İstila Etti!
Eğer LEGO Star Wars setlerinin İmparatorluk ve Asi karakterleri günümüzün dünyasına gelselerdi, nasıl görüntüler ortaya çıkardı? İşte bunu merak eden Fransız fotoğrafçı ve dijital... LEGO Star Wars Oyuncakları Fransa’yı İstila Etti!

Eğer LEGO Star Wars setlerinin İmparatorluk ve Asi karakterleri günümüzün dünyasına gelselerdi, nasıl görüntüler ortaya çıkardı?

İşte bunu merak eden Fransız fotoğrafçı ve dijital sanatçı Benoit Lapray, bir dizi çok yaratıcı görüntüye imza atmış. Lyon şehrinin La Confluence bölgesinden fotoğraflar çeken sanatçı, bunlara LEGO Star Wars setleri, araçları ve karakterleri eklemiş. Böylece sanki LEGO setleri Fransa’yı işgal ediyormuş veya iki taraf arasındaki çarpışma günümüzde geçiyormuş gibi garip ama çok eğlenceli bir tema yaratmış.

 

Matthieu Latry ile birlikte hazırlanan “Toy Invasion” isimli projedeki fotoğraflarda İmparatorluk askerlerini devriye gezerken ve suçlu Asi kahramanları araken görebiliyoruz. Aynı şekilde diğer fotoğraflarda da klasik LEGO Star Wars kahraman minifigürlerini İmparatorluk güçlerinden kaçarken, savunma hatlarına turbo lazer kurarken veya düşmüş Millenium Falcon’u tamir etmeye çalışırken görebilirsiniz.

 

Bu arada, LEGO seven herkesi yeni açılan LEGO Minifigures Online MMO oyun dünyasını denemeye davet ediyoruz.Burak N. Aydın

Burak N. Aydın iflah olmaz bir anime, manga, bilimkurgu ve oyun meraklısıdır. Yarı uzaylı, yarı Japon olduğundan şüphelenilmektedir. En sevdiği gezegen Trantor, en sevdiği içki “Pan-Galactic Gargle Blaster” ve en sevdiği kedi türü ise Betelgeusian'dır.