LG, 2019 Yılı İçin Premium TV’lerini Duyurdu LG, 2019 Yılı İçin Premium TV’lerini Duyurdu
LG, aralarında OLED ve NanoCell TV modellerinin olduğu 2019 premium TV segmentini Seul’de gerçekleştirilen tanıtım etkinliğinde duyurdu. LG, 2019 Yılı İçin Premium TV’lerini Duyurdu

LG, aralarında OLED ve NanoCell TV modellerinin olduğu 2019 premium TV segmentini Seul’de gerçekleştirilen tanıtım etkinliğinde duyurdu.

LG, bu yıl premium TV segmentinin yüzde 20’sini OLED TV modellerinden oluşturuyor. Firma, 2019 yılı için OLED TV satış hedefini 3,6 milyon adet, 2020 yılı için 7 milyon adet, 2021 yılı için ise 10 milyon adet olarak belirledi. İlk olarak Güney Kore ve ABD’de satışa sunulacak TV modelleri Mayıs ayı itibariyle de Türkiye’de satışta olacak.

Akıllı işlemci ve yapay zeka desteği

LG’nin yeni model OLED ve NanoCell TV’leri, ikinci nesil Alpha 9 akıllı işlemci ve derin öğrenme algoritması ile güçlendirilmiş yapay zeka destekli görüntü ve ses kalitesine sahip olacak. 2019 model TV’ler Apple AirPlay 2 ve Apple HomeKit uygulamalarını da destekleyecek. Böylece kullanıcılar iTunes ve diğer video uygulamalarından veya doğrudan Apple cihazlarından videoları TV’lerinde kolayca oynatabilecekler. Bu yıl içerisinde gelmesi beklenen Google Assistant ve Amazon Alexa desteği ile yeni TV’ler, ek donanıma ihtiyaç duymadan lider AI platformlarını destekleyen türünün ilk örneği olacak.

LG’nin W9, E9 ve C9 OLED TV modellerinde bulunan ikinci nesil Alpha 9 akıllı işlemci, derin öğrenme algoritması ve geniş görsel bilgi veri tabanı erişimiyle görüntü ve ses kalitesini yükseltiyor. Alpha 9 akıllı işlemci görüntü kaynağını tanıyarak görüntüyü optimize ediyor. İşlemci, algoritmanın da yardımıyla gerçeğe yakın netlikte görüntüler oluşturuyor. Ayrıca ekran parlaklığını en uygun seviyede tutmak için ortam koşullarını analiz ediyor.

OLED TV’lerin başı çektiği LG’nin 2019 premium TV serisinin farklı ekran boyutları bulunuyor: W9 (77/65), E9 (65/55), C9 (77/65/55) ve B9 (65/55). Dünyanın ilk 8K OLED TV’si (88Z9 modeli) de LG’nin premium TV portföyünü genişletiyor.

NanoCell TV

Firmanın en gelişmiş LED TV’si olan NanoCell TV, üstün görüntü kalitesi, canlı ve gerçek renkler, geniş izleme açısı, ultra ince çerçeve ve ultra geniş ekran seçenekleri sunuyor. 2019 model OLED ve NanoCell TV modelleri HDMI 2.1 desteğinin eklenmesiyle spor ve aksiyon filmleri gibi hızlı aksiyon içeriğinin daha iyi görüntülenmesini sağlıyor. Gelişmiş Audio Return Channel (eARC) özelliği, ev sinema tutkunlarının HDMI bağlantısını sorunsuz bir şekilde kullanmalarını ve mevcut en yüksek kalitede ses deneyimi yaşamalarını sağlıyor. Ayrıca Variable Refresh Rate (VRR) ve Latency Mode (ALLM) özellikleri sayesinde de takılma olmadan oyun deneyimi elde ediliyor.

HDR deneyimi

2019 model LG TV’ler, aydınlık koşullarda bile olağanüstü bir HDR deneyimi sağlamak için Dolby Vision formatındaki içerikleri destekliyor. İkinci nesil Alpha 9 akıllı işlemci, içerik türüne göre ses ayarlaması yapıyor. Böylelikle izlenen içerikteki diyaloglar daha kolay anlaşılırken, şarkılardaki vokaller çok daha net bir şekilde duyulabiliyor. Ses seviyesi ayarını kullanıcılar kendileri yapabildikleri gibi, TV’nin yapay zeka özelliği de kendi kendine ses düzeyini ortama göre ideal seviyede ayarlayabiliyor. Yeni premium TV’ler Dolby Vision ile HDR deneyimi ve 360 derece sürükleyici ses için Dolby Atmos desteğini sunuyor.

LG’nin yapay zeka destekli 2019 NanoCell TV serisi, 49 inç’ten 86 inç’e kadar farklı boyutlarıyla 14 modelden oluşuyor. Firmanın 2019 TV modelleri arasında 8K OLED TV (88Z9 modeli) ve bu yılın başında CES fuarında büyük ses getiren kıvrılabilir LG Signature OLED TV R (65R9 modeli) de bulunuyor. 2019 TV serisi ile ilgili satış tarihi ve fiyat bilgisi ilerileyen günlerde paylaşılacak.

LG Mobil İletişim ve Ev Eğlence Sistemleri Başkanı Brian Kwon şunları belirtti: “2019 model premium TV serisinde de açıkça görüldüğü gibi LG, TV teknolojilerinde sınırları zorlamaya devam ediyor. LG’nin gelişmiş yapay zeka teknolojisi, görüntü ve ses kalitesini artırarak TV izleme deneyimini bir adım öteye taşıyor.”

Philips, Tüm 2019 Model TV’lerine Alexa Altyapısını Dahil Ettiğini Duyurdu