Kategoriler

Life is Strange: Episode 2 – Out of Time İncelemesi

Kontrol ettiğimiz karakterlerin hayatlarını farklı bir senaryoya yönlendirmek, birçoğumuzun en sevdiği şeydir. Dontnod Entertainment tarafından el ile çizilmiş grafiklerle geliştirilen ve Square Enix tarafından dağıtımcılığı yapılan grafik macera oyunumuz Life Is Strange, 30 Ocak 2015’te ilk bölümüyle türünü sevenlerin kalbini kazanmayı başardı. Sıra geldi ikinci bölüm olan Out of Time’a.

Life is Strange’in ilk bölümünde nerd fotoğrafçı olma yolunda ilerleyen hatunumuz Maxine Caulfield ile tanışıyorduk. Sıradan bir kız gibi görünse bile onun gücü zamanı geri alabilmekti. İlk bölümden çok da fazla spoiler vermeyeceğim merak etmeyin.

Life is Strange Birinci Bölüm İncelemesi

Oyunun genel yapısı, Max’i kontrol etmek ve onun seçimlerine dahil olmak. Tabii burada ayrıca minik dedektifçilik oyunları da oynuyoruz. Max’in rüyasındaki fırtınanın gerçek yüzünü keşfetmeye çalışırken, derslerimizi de ihmal etmememiz ve hatta çocukluk arkadaşımız Chloe ile de ilgilenmemiz gerekiyor. Kimi zaman bize kıllık yapan sınıf arkadaşlarımızdan kurtulmaya çalışıyor, kimi zaman ise okulun çeşitli yerlerine asılan posterlerin içeriklerini öğreniyoruz. Kısacası oyunun ilk bölümünde sıradan bir Amerikan dizilerini takip edenlerin tahmin edebileceği olaylara şahitlik ediyoruz. Tek fark ise bunun içerisinde zamanı kontrol edebilme yeteneği ekleniyor. Durum böyle olunca, işin içerisine biraz aksiyon katabiliyoruz.

Life is Strange: Episode 2 – Out of Time’a giriş
Hikayemiz Max’in uyanışıyla başlıyor. İlk bölümü oynayanlarınız olayları az çok tahmin edecektir. Kate’in sürekli rahatsız edilmesi. güvenlik görevlisi David’in korkutucu etkisi bizi, farklı olayların içerisine sürüklemektedir. Max olarak bu sefer huzurlu bir hayat geçirip, sadece yakın arkadaşımızla vakit geçirmeye çalışıyoruz. Ancak olaylar, hiç planladığımız gibi gitmiyor. Okul arkadaşlarımızın bazı sorunlarının yanında, güçlerimizi test etmemiz ve sınırları sonuna kadar zorlamamız gerektiği zamanlar oluyor. Yani bu bölümde Max, gücünü kontrol etmekten çok, hayat kurtarmak için kendisinden bir şeyler feda etmeyi öğreniyor. Tabii seçim tamamen bize kalmış. Dilersek hayat kurtarabilir, dilersek yaramaz bir öğrenci olabilir veya öğretmenlerimize başımızdan geçenleri anlatabiliriz. Ancak unutmamak gerek ki her bir seçimin, her baktığımız resmin ve okuduğumuz notun bize geri dönüşü olacaktır.

Fragtist Life is Strange - Episode 2 Out of Time  (8)

1 2