Kategoriler

Life is Strange Episode 3 – Chaos Theory İncelemesi

Zamanı kontrol edebilen tatlı hatunumuz Max ile olan maceramız devam ediyor. Buyrun karşınızda Life is Strange Episode 3 – Chaos Theory incelemesi.

Zamanı kontrol edebilen tatlı hatunumuz Max Caulfield ile Life is Strange, kaldığı yerden devam ediyor. Üstelik bu sefer farklı bir gücün etkisi altına giriyoruz ve daha da önemlisi Max’i kontrol ederken, daha dikkatli olmamız gereken bir bölümdeyiz. Gelin birlikte hayatı farklı açılardan kontrol etmeye çalışan Max’in macerasına atılalım.

Not: Eğer daha önce Life is Strange oynamadıysanız, incelemeye devam etmeden önce SPOILER uyarımı yapayım. Oyunu merak ediyorsanız, sizi aşağıdaki incelemeleri okumaya davet ediyorum. Çünkü Life is Strange, Telltale‘in oyunları gibi dizi tadında ilerleyen ilginç bir macera.

Türünün sevilen örneklerinden biri olan Life is Strange’den mahrum kalmanızı istemem.

Life is Strange: Episode 1 – Chrysalis İncelemesi
Life is Strange: Episode 2 – Out of Time İncelemesi

Life is Strange’in üçüncü bölümü bizi Chaos Theory ismiyle karşılıyor ve az çok tahmin edebildiğiniz üzere ortalık gerçek anlamda karışıyor. Bu bölümde Max ve Chloe arasındaki yakınlığı bir tık yukarıya çekme şansına erişiyoruz. Okul içerisindeki ilişkilerimizden çok Chloe’nin unutamadığı Rachel hakkında ipucu toplamaya başlıyoruz. İşin daha ilginç tarafı ise Kate’in durumu. Bir önceki bölümü oynayanlar Kate’in yaşadıklarını hatırlarlar. Hani ismi lazım değil bir video, sevgili Kate’in okulun yeni dedikodusu haline getirmişti. Durum böyle olunca bunalıma giren kilise kızı, kendisini öldürmeye çalıştı. Hanginiz Kate’i kurtardı, hanginiz kurtaramadı bilemiyorum ancak bu bölümde ölü veya diri fark etmez, bir şekilde hikayeye iliştirildiğinin bilgisi vermiş olayım.

Fragtist-Life-İs-Strange-E3

Her zamanki çirkin davranışlarıyla Max’in canını sıkan Victoria, bu sefer farklı işlerin peşinden gidiyor ve bu bölümde rahat bir şekilde Chloe ile takılabiliyoruz. Nathan ile olan “sözde” ilişkimiz de SMS üzerinden ilerliyor. Ailemiz ile yakınlaşmaya çalışırken, bir yandan da Rachel hakkında bilinmedik ilginç gerçekleri açığa çıkartıyoruz. Okulun güvenliği David’i de unutmamak lazım. Adam bildiğiniz saatli bomba ve ne desek, kendisine battığı için olabildiğince uzak durmaya çalışıyoruz. Bu sırada yaşadıklarımız ve zamanı sık sık geri almamızın da etkisiyle Arcadia körfezi, yavaş yavaş sona yaklaşıyor. Spoiler olmaması adına net detay vermeyeceğim ancak size bir ipucu; konuştuğunuz her kişiyi tek bir cevaptan sonra rahat bırakmayın. Zamanı geri alma gücünüzü kullanarak, daha net cevaplar elde edin. Konuşacağınız her birey, sizi oyunun sonunda farklı noktalara çekecek. Daha da önemlisi bu insanların, size yararı dokunacak. Bu oyunda poponuzu sağlam duvara yaslamak önemli. Dip, köşe fark etmez tuhaf olan her şeyi didiklemeye devam edin.

Fragtist-Life-İs-Strange-E3

Fragtist Life-is-Strange-episode-3-screenshot

1 2