Kategoriler

Life is Strange: Episode 4 – Dark Room İncelemesi

Zamanı kontrol edebilen tatlı hatunumuz Max ile maceramız kaldığı yerden devam ediyor. Bakalım Chloe’nin hayatını düzeltebilecek miyiz?

Zamanı kontrol eden hatunumuz Maxine Caulfield ile “maceramız” kaldığı yerden devam ediyor. Bu sefer en uzun, zorlayıcı ve bulmaca dolu gerçek bir maceranın tadını çıkartma şansına erişiyoruz. Karşınızda Life is Strange: Episode 4 – Dark Room.

NOT: Life is Strange’in bölümlerden oluşan bir macera oyunu olduğunu, şu an okuduğunuz yazının dördüncü bölümünü konu edindiğini ve eğer bir önceki bölümleri okumadıysanız veya oynamadıysanız, bu yazıyı okumamanızı tavsiye ederim.

Life is Strange: Episode 1 – Chrysalis İncelemesi

Life is Strange: Episode 2 – Out of Time İncelemesi

Life is Strange Episode 3 – Chaos Theory İncelemesi

Hikaye (Oyuna hiç başlamayanlara spoiler)

Son bölümde yaşananları hatırlamayan kaldı mı? Max, biricik dostu Chloe için büyük fedakarlıklar yapmıştı. Aslında yeni gücünü keşfetmişti demek daha doğru bir tabir olur. Odaklandığı çocukluk fotoğrafı, Chloe’nin babası William Price ile tekrar karşılaşmasını ve geçmişte büyük bir değişiklik yapmasına neden olmuştu. Çünkü William’ın hayatta olması demek, Chloe’nin tekerlekli sandalyeye mahkûm olması demekti. Bu bölümde Max olarak, Karanlık Oda’nın ardındaki gizemi keşfetmeye çalışıyoruz. Ancak ondan öncesinde Chloe’nin kaderini belirleyecek seçimleri yapmak zorundayız. Ayrıca kayıp kızımız Rachel’ın başına gelenleri, Kate’in alkollü iken yaşadıkları, Nathan’ın pis geçmişi, planladıkları ve daha fazlasını bu bölümde öğreniyoruz. Kısacası işimiz gerçekten zor.

Fragtist-Life-is-Strange-Episode-4---Dark-Room--(15)

Spoiler olmaması adına, oyunun bu bölümü hakkında, en azından hikaye bazında fazla detay vermemekten yanayım. Çünkü seçimlerimiz, “her bölümde olduğu gibi” bu bölümde de farklı detayları ön plana çıkartıyor. Sırf meraktan neler yaptım neler bir bilseniz. Öhöm… Neyse (Chloe’yi öpmek!)

Oynanış

Oyunumuz, oynanış anlamında bir önceki bölümlerle aynı. Karakterin omuz hizasından oyunu takip edip, beyaz tebeşirle süslenmiş çizimleri kontrol ediyor ve çeşitli insanlarla etkileşim halinde oluyoruz.

Fragtist-Life-is-Strange-Episode-4---Dark-Room--(15)

Bir önceki bölümlerde de var olan bulmaca öğeleri, bu bölümde tokat gibi yüzümüzü kızartıyor. Bazılarınıza son derece kolay, bazılarınıza “ben şuraya bir not alayım” dedirten içeriklerle karşı karşıya kalacağız.

1 2

Görüntülenmeler:
15
İlgili Kategoriler
Haber · İncelemeler · Oyun Haberleri · Oyun İnceleme · Playstore