Lindsay Lohan, Grand Theft Auto’ya Karşı! Lindsay Lohan, Grand Theft Auto’ya Karşı!
Ünlü oyuncu Lindsay Lohan, kendisi kadar ünlü oyun Grand Theft Auto V’de kullanıldığını iddia ediyor. Daha doğrusu kendisine çok benzeyen bir karakter olarak kullanıldığını... Lindsay Lohan, Grand Theft Auto’ya Karşı!

Ünlü oyuncu Lindsay Lohan, kendisi kadar ünlü oyun Grand Theft Auto V’de kullanıldığını iddia ediyor.

Daha doğrusu kendisine çok benzeyen bir karakter olarak kullanıldığını iddia ediyor. Ve bu kullanım izni alınmadan yapıldığı için, GTA’nın yapımcı firması Rockstar Games’i ve Take-Two Interactive’i dava etmiş durumda. Dava bir Manhattan mahkemesinde görülecek.

Lohan’ın iddiasına göre Grand Theft Auto V oyunundaki Lacey Jonas karakteri, kendisine fazla şekilde benziyor. Görüntü, ses, kıyafet ve imaj olarak kendisinden alıntı yapıldığını söyleyen Lohan’ın, bunu oyunun çıktığı geçen Eylül ayından beri nasıl olup da farketmediği merak konusu.

Ayrıca Lindsay Lohan hayatının bir döneminde, oyunda bir benzeri bulunan “West Hollywood’s Chateau Marmont Hotel”de yaşamış ve bunu da bir delil olarak sunuyor davada. Oyundaki Lacey Jonas karakteri de, aynı Lohan gibi paparazzilerden kaçıyor. Aşağıda oyunda Michael’ın, Lacey’i paparazzilerden kaçırdığı görevi izleyebilirsiniz.

Rockstar Games ve Take-Two Interactive konu ile ilgili sessizliğini koruyor. Bakalım dava sonucu ne olacak?Burak N. Aydın

Burak N. Aydın iflah olmaz bir anime, manga, bilimkurgu ve oyun meraklısıdır. Yarı uzaylı, yarı Japon olduğundan şüphelenilmektedir. En sevdiği gezegen Trantor, en sevdiği içki “Pan-Galactic Gargle Blaster” ve en sevdiği kedi türü ise Betelgeusian'dır.