Logitech, Yeni Minimalist Kablosuz Klavyesi MX Keys Mini’yi Tanıttı Logitech, Yeni Minimalist Kablosuz Klavyesi MX Keys Mini’yi Tanıttı
(Haber Bülteni) Logitech, popüler MX Keys klavyesine kompakt bir alternatif olarak tasarladığı MX Keys Mini ve MX Keys Mini for Mac’i duyurdu. Kullanıcılarının severek... Logitech, Yeni Minimalist Kablosuz Klavyesi MX Keys Mini’yi Tanıttı

(Haber Bülteni)

Logitech, popüler MX Keys klavyesine kompakt bir alternatif olarak tasarladığı MX Keys Mini ve MX Keys Mini for Mac’i duyurdu. Kullanıcılarının severek kullandığı MX Keys’in en iyi özelliklerini minimalist gövdesinde taşıyan MX Keys Mini, MX Keys’den farklı olarak sayısal tuş takımı (numpad) bulundurmaması ile dikkat çekiyor. Yaratıcılığı ve üretkenliği artıran ürünleriyle kullanıcıların farklı ortam ve mekanlarda rahatça çalışmasını sağlayan MX Keys Mini klavye, alandan tasarruf sağlıyor.

Logitech, yeni ürünü MX Keys Mini’yi düzenlediği basın toplantısıyla tanıttı. Bu yıl itibarıyle Logitech Gelişmekte Olan Pazarlar Perakende Grup Başkanlığı görevine atanan Mustafa Uyar ile Logitech Türkiye Ülke Müdürlüğü görevini üstlenen Sinem Erdoğmuş Yavuz’un ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda, Logitech Global Portfolyo ve Kategori Müdürü İdil Serez Burian, Logitech’in popüler MX Keys klavyesine kompakt bir alternatif olarak tasarlanan MX Keys Mini’yi yaptığı sunumda anlattı.

Mustafa Uyar konuşmasında “Logitech olarak kendi etki alanımızda daha iyisini üretmek için çok yoğun bir şekilde çalışıyoruz. 40’ıncı yaşına iddialı giren Logitech, kategori ve ürün çeşitliliğini geliştirmenin yanı sıra büyüme açısından da özel bir dönemden geçti, geçmeye devam ediyor. Son 8 yıldır arka arkaya büyüme gösteren Logitech, geçtiğimiz yıl da %74 büyümeye imza atarak büyük bir sıçrama gerçekleştirdi. Logitech Türkiye olarak amacımız, Sinem Erdoğmuş Yavuz yönetiminde, alanında uzman ekibimizle birlikte globaldeki büyümeye destek olmak, Türkiye’nin bölgede parmakla gösterilen bir ülke olmasını sürdürmek ve daha da büyük başarılara imza atmak.” dedi.

Geçtiğimiz Eylül ayında Logitech Ülke Müdürlüğü görevini Mustafa Uyar’dan devralan Sinem Erdoğmuş Yavuz da, Logitech Türkiye’nin bugüne kadar geldiği başarılı seviyeyi daha ileri taşımayı ve markayı daha da büyütmeyi arzu ettiğini aktardı.

MX Keys Mini’yi gerçekleştirdiği sunumla tanıtan ve yeni ürünle ilgili soruları cevaplayan Logitech Global Portfolyo ve Kategori Müdürü İdil Serez Burian, “MX Ailesi, Logitech’in en büyük kategorisi olan ‘C&P – Üretkenlik ve Yaratıcılık” kategorisinin altında yer alan, daha profesyonel kullanıcıları hedefleyen ürün grubunu içeriyor. MX Ailesi ile her zaman kullanıcıların tutkuyla çalışıp yeni fikirler üretmelerine yardımcı olmayı ve onların performanslarını en üst düzeye çıkarmayı hedefledik. Dünyada tek tip kullanıcı bulunmuyor; her kullanıcının farklı istek ve ihtiyaçları var. Bizim amacımız da bu istekler doğrultusunda ürünlerimizi gelişirmek. Dünyanın farklı ülkelerinde olduğu gibi, Türkiye’de de çok sevilen MX Keys’in Türkçe versiyonunu lanse ettiğimizde çok sayıda kullanıcıdan pozitif geri bildirimler almıştık. Bu doğrultuda, bu kez Türkiye’deki kullanıcılarımızı hiç bekletmeden MX Keys Mini’yi Türkçe tuş dizilimi ile lanse etmek istedik. Kullanıcıların ihtiyaçlarını dinledik, bunun sonucunda da alandan tasarruf sağlayan ve sayısal tuş takımı barındırmayan bir klavyeyi tercih ettiklerini gözlemledik. MX Keys Mini’yi bu istekler doğrultusunda minimalist bir ürün olarak tasarladık. Kullanıcıların değişen çalışma şekillerine göre de yeni tuşlar ekledik. Kullanıcılarımızın duygularını da dikkate alarak daha rahat iletişim kurabilmeleri için emoji tuşunu, online toplantılarında rahatça sesi açıp kapatabilmeleri için mikrofon açma kapama tuşunu ve hayatı kolaylaştırıp zamandan büyük tasarruf sağlayan sesli dikte tuşunu ekledik.” dedi.

MX Keys Mini ve Mac için MX Keys Mini, çalışma alanlarını en iyi şekilde kullanmak ve ergonomik bir çalışma alanı oluşturmak isteyen içerik geliştiriciler, tasarımcılar ve diğer tüm profesyoneller için tasarlanmış. Logitech’in, MX Keys’ten ilham alarak, MX Keys’e kompakt bir alternatif olarak tasarladığı MX Keys Mini, her yerden çalışmaya olanak sağlayan MX Anywhere 3 kablosuz kompakt mouse ile uyum içinde çalışır.

 


Temel Özellikler

Akıcı Yazma Deneyimi: Her tuşu, komutu ve kısayolu parmaklarınızın ucuna taşıyan klavyenin artırılmış tuş dengesi sesi azaltır. Böylece her tuş vuruşu hissedilir ama duyulmaz.

Daha Akıllı Tuşlar: Çalışma şeklinizi dönüştürün ve üç yeni tuşla tanışın: özel bir emoji tuşu, sesli bir dikte tuşu ve mikrofon açma kapama tuşu.

Rahat Tutuş: Minimalist form faktörü; daha az uzanma, daha fazla rahatlık ve daha iyi bir ergonomi için omuzlarınızı hizalar ve mouse’u klavyenize daha da yaklaştırmanıza olanak sağlar.

Zarif Renkler: Pembe, açık gri ve grafit olmak üzere üç renk seçeneği bulunur ve çalışma alanınızı aydınlatır.

Arkadan Aydınlatmalı Tuşlar: Arkadan aydınlatmalı tuşlardaki yakınlık sensörleri ellerinizi algılar ve parmaklarınız yaklaştığı anda klavyenin aydınlanmasını sağlar. Bulunduğunuz ortamın aydınlatma koşullarına göre otomatik olarak ayarlanır.

Güç Tasarrufu: Arka plan aydınlatma parlaklığını ayarlayan ortam ışığı sensörleri otomatik olarak ortama uyum sağlar ve klavyeden uzaklaşıldığında kapanır. Bu durum uzun pil ömrü sağlar.

USB-C ile Şarj Edilebilir: Tam şarj 10 gün veya arka plan ışığı kapalıyken 5 aya kadar dayanır.

Sürdürülebilirlik: MX Keys Mini’nin plastik parçalarının bir kısmı geri dönüştürülmüş (PCR) plastikten üretildi.Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.