Magic: The Gathering RPG Oyunu Duyuruldu Magic: The Gathering RPG Oyunu Duyuruldu
Neverwinter'dan tanıdığımız Cryptic Studios, Magic: The Gathering RPG oyununun geliştirildiğini duyurdu. Detaylar haberimizde. Magic: The Gathering RPG Oyunu Duyuruldu

Neverwinter’dan tanıdığımız Cryptic Studios, Magic: The Gathering RPG oyununun geliştirildiğini duyurdu.

Önde gelen oyun yayıncısı Perfect World ve Cryptic Studios bugün Wizards of the Coast’un popüler kart oyunu Magic: The Gathering için bir RPG’nin geliştirildiğini duyurdu. Oyun hem PC hem de konsollar için geliştiriliyor. Ayrıntılı bilgi ve oyunun resmi adı daha sonra açıklanacak.

Dünyanın en popüler strateji kart oyunu Magic: The Gathering, oyuncuları düzlemler arasında seyahat edebilen, büyü yapabilen ve mitolojik yaratıkları çağırabilen Planeswalker’lara dönüştürüyor. Çok sevilen bu kart oyunu 70’ten fazla ülkede 20 milyonun üzerinde hayrana sahip. Ayrıca 11 dilde oynanabilir. Perfect World ve Cryptic Studios’un yeni RPG’si bu oyunun hayranlarının kendilerini tamamen Magic: The Gathering’in yer aldığı zengin fantezi dünyası, Multiverse’in içinde hissetmesini sağlayacak.

Perfect World CEO’su Bryan Huang, “Bu sanki daha önce hiç deneyimlemediğiniz bir Magic: The Gathering,” diyor. “Cryptic’in şekillendirdiği oyunun gidişatından son derece mutluyuz. Magic’in Planeswalker’larını modern RPG’ye taşımak her zaman bizim hayalimiz olmuştu.”

Çıkacak oyun üç firma arasındaki lisans ortaklığını genişleterek şu ana kadar 15 milyonun üzerinde Neverwinter oyuncusuna ulaşmış bir ilişkiye dönüştürüyor.

Wizards of the Coast’tan Dijital Yayıncılık Başkan Yardımcısı David Schwartz, “Bu oyun, Magic Digital Next girişiminin heyecan verici bir parçası. Magic: The Gathering Multiverse’e hayat vermek için bu yetenekli ekiple birlikte çalışmaktan gurur duyuyoruz,” diyor.

Cryptic Studios şu anda bu oyunun geliştirilmesi için Los Gatos’taki merkezinde üretime hız verdi.  

Cryptic Studious’un CEO’su Stephan D’Angelo, “Grafiklerden oynanabilirliğe kadar her şeyde gerçekten benzersiz bir AAA oyun hedefleniyor,” diyor. “Magic hayranlarına bu oyundaki dünyaları ve karakterleri tamamen yeni bir mercekten keşfetme fırsatı sunacağımız için çok heyecanlıyız. Yepyeni bir yolculuğa çıkmaya hazır olun.”

The Elder Scrolls Legends Steam ve Android İçin Çıktı